Співробітники та курсанти НУЦЗУ спільно із рятувальниками ГУ ДСНС України у Харківській області відзначили День рятівника із жителями Харкова

21 вересня у Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького відбувся масштабний захід з нагоди Дня рятівника. Організаторами урочистостей, зведеної експозиції і святкового концерту стали ГУ ДСНС України у Харківській області, Національний університет цивільного захисту України і Центральний парк культури та відпочинку ім. Горького.

У святковий день працювали експозиції НУЦЗУ і ГУ ДСНС України у Харківській області з демонстрації радіаційного, хімічного та біологічного захисту, де були використані прилади та обладнання для проведення розвідки зони можливого хімічного зараження, а також кожний бажаючий міг “приміряти” костюми захисні хімічні; намету психологів, де фахівці продемонстрували надання екстреної психологічної допомоги постраждалим, а науковці лабораторії екстремальної та кризової ознайомили присутніх зі змістом валізи психолога. В експозиції НУЦЗУ “Пожежна сигналізація”, представленій кафедрою автоматичних систем безпеки та інформаційних технологій, відвідувачі ознайомились із сучасними зразками пожежних звукових оповіщувачів та приладом для дистанційної перевірки димових пожежних сповіщувачів. На локації “Переправа” бажаючі могли “переправитись” до місця призначення за допомогою спеціального обладнання. Особливо ця експозиція сподобалась малечі. Експозицію аварійно-рятувального обладнання представила кафедра організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт, презентувавши гостям свята розкладну рятувальну драбину. Співробітники кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки організували навчальне місце, де всі бажаючі, особливо дітлахи, змогли відчути себе справжніми саперами та долучитись до процесу пошуку і знешкодження вибухонебезпечних предметів на штучно підготовленому мінному полі.

Гості свята відвідали виставку пожежної ретротехніки та сучасної пожежно-рятувальної техніки, а також мали можливість спостерігати показову роботу медичної служби та волонтерів Червоного Хреста, кінологічних розрахунків та хімічної служби Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Відвідувачі спостерігали роботу 50-метрової автодрабини, нової автоцистерни МАЗ, а також рятувального автомобіля Оперативно-рятувальної служби Харкова. Усі бажаючі мали можливість приміряти спеціальний одяг рятувальника та сфотографуватись, випробувати пожежно-рятувальне обладнання.

На сцені свою спортивну майстерність продемонстрували вихованці НУЦЗУ — переможці та призери чемпіонатів світу, Європи та України з рукопашного бою та професійного боксу, а гирьовики-рятувальники запропонували гостям свята позмагатись у штовханні гирі. Також бажаючі змогли проявити свою силу, взявши участь у перетягуванні каната.

Розважали гостей свята творчі колективи Головного управління ДСНС України у Харківській області, Національного університету цивільного захисту України, Навчального центру оперативно-рятувальної служби ДСНС України, дитячі творчі колективи та команди дружини юних пожежних. Співробітники клубу НУЦЗУ та ГУ ДСНС України провели на центральній сцені парку конкурси, ігри, вікторини на пожежно-рятувальну тематику з дитячою аудиторією. Супроводжував захід духовий оркестр НУЦЗУ.

Відвідувачі свята отримали безліч сюрпризів та незабутніх емоцій. А головне — багато корисної та необхідної інформації від справжніх рятувальників.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото - Ігоря Котова