В НУЦЗУ першокурсники відпрацювали дії в осередку навчальних запалювальних речовин та методики самогасіння й гасіння палаючої людини

04 квітня на навчально-тренувальному полігоні Національного університету цивільного захисту України відбулися показові практичні заняття з відпрацювання особовим складом методик самогасіння й гасіння палаючої людини в осередку уражаючої дії навчальних запалювальних речовин. Заняття пройшло відповідно до розділу «Радіаційний, хімічний та біологічний захист» навчальної програми вивчення дисципліни «Основи спеціальної та військової підготовки». Його учасниками стали курсанти 1-го курсу факультету цивільного захисту — майбутні піротехніки.

На практичних заняттях здобувачі вищої освіти факультету цивільного захисту відпрацювали дії щодо користування засобами індивідуального захисту органів дихання та шкіри у задимленому середовищі, а також правила самогасіння та гасіння палаючої людини під час застосування запалювальних речовин (напалму).

“При виникненні надзвичайної ситуації - аварії, пожежі та стихійного лиха із запалювальними речовинами, - зазначив начальник кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки Ігор Толкунов, - першими для її ліквідації прибувають підрозділи ДСНС України і приступають безпосередньо до виконання своїх обов’язків. Під час ліквідації надзвичайної ситуації можуть виникнути будь-які події, однією з яких є потрапляння на рятувальників запальних та легкозаймистих речовин. Тож, кожний співробітник Служби порятунку повинен правильно діяти в таких умовах, а саме: не панікуючи, виконати прийом самогасіння. Саме як правильно і яким чином виконувати прийоми самогасіння і було розглянуто на практичному занятті”.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото — Ігоря Котова, відео - Дар'ї Ахмадуліної