24 квітня у місті Брно Чеської Республіки розпочалися курси для сил швидкого реагування з хімічного, біологічного, радіаційного та ядерного захисту населення. Учасниками заходу стали фахівці з країн Чехії, Бельгії, Болгарії, Словаччини, Італії, США та України. За ініціативи начальника наукового відділу з проблем цивільного захисту та техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України Максима Кустова та сприяння Управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва ДСНС України, а також помічника ректора НУЦЗ України з міжнародного співробітництва Дениса Лєбєдєва у цих курсах змогли прийняти участь і представники Національного університету цивільного захисту України - Максим Кустов, Станіслав Виноградов, Олександр Черкашин, Тетяна Куценко, Валентина Каспірська, Андрій Гаркавий, Єгор Тімаков. Перший день розпочався з теоретичного матеріалу, де представники НАТО ознайомили учасників заходу з різними типами небезпечних речовин та методами їх виявлення і нейтралізації; захисту від радіації, включаючи принципи радіаційної безпеки, характеристики радіаційних речовин та методи вимірювання рівнів радіації тощо. Представники делегації України зустрілись із керівництвом Центру передового досвіду з радіаційної, хімічної та біологічної безпеки НАТО полковником Вольвгангом Рейхом та полковником Майклом Фірміні, з якими обговорили можливості кооперації між Центром та Національним університетом цивільного захисту України. Попереду ще чотири дні напружених практичних занять на полігоні.