Співробітники кафедри НУЦЗУ стали учасниками міжнародної програми НАТО «Наука заради миру та безпеки»

11-15 листопада на базі обласної лікарні ім. Мечнікова у місті Дніпро відбулася міжнародна конференція «Передові технології та протидія РХБ загрозам: організація заходів безпеки, протидії та реагування на надзвичайні події на сході України». Цей захід проходив у співпраці з Гарвардською гуманітарною ініціативою у рамках міжнародної програми НАТО «Наука заради миру та безпеки». Як експерти на заході були присутніми співробітники кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України - Олена Тарахно та Максим Кустов. Міжнародні інструктори провели заняття з надання домедичної допомоги постраждалим під час аварій з викидом небезпечних речовин, роботи з новітнім обладнанням радіаційної, хімічної та біологічної розвідки та лабораторної ідентифікації, ознайомили із новими засобами індивідуального захисту від агресивних середовищ та організації ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Велику зацікавленість викликали проведені командно-штабні навчання з ліквідації умовної НС із залученням представників ГУ ДСНС у Дніпропетровській області, співробітників Національної поліції, Національної гвардії, працівників різних медичних служб та представників адміністрації міста Дніпро. Проведені навчання викликали жваву дискусію та визначили проблемні питання, на які обов’язково слід звернути уваги для підвищення ефективності ліквідації наслідків масштабних надзвичайних ситуацій. Заключним етапом конференції стали практичні навчання із залученням сил та засобів ДСНС, Національної поліції, лікарні ім. Мечнікова та Міжнародного Червоного Хреста. Рятувальники практично відпрацювали питання із проведення хімічної розвідки, евакуації постраждалих, проведення деконтамінації постраждалих та рятувальників, а також надання їм домедичної допомоги. Слід зазначити, що більшість керівників підрозділів ДСНС, які брали участь у навчаннях, є випускниками НУЦЗ України, і вони гідно продемонстрували свої професійні навички, про що засвідчили міжнародні інструктори.

Прес-служба НУЦЗУ