18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

За ініціативи Європейського парламенту, 18 жовтня 2007 року започаткували Європейський день боротьби із торгівлею людьми. У цей день в європейських країнах проводять інформаційно-просвітницькі заходи. Їх мета -  звернути увагу суспільства на проблему сучасного рабства. Форми експлуатації та вербування жертв торгівлі людьми, від якої потерпають жінки, діти та навіть чоловіки, активно змінюються.

Щороку жертвами торгівлі людьми стають 25-27 мільйонів осіб. За даними ООН, за цей рік у 148 країнах світу було виявлено та зареєстровано близько 50 000 жертв торгівлі людьми. Серед них – 46% це жінки й 19% дівчатка. Найпоширенішою формою експлуатацією залишається сексуальне рабство – 50%, на примусову працю припадає 38%.

На жаль, ця біда не оминула і громадян України. Особливо, після початку війни. Рятуючись від ворожих обстрілів, жінки, діти та люди старшого віку нашої держави змушені прямувати до сусідніх країн. Внаслідок цього виникають ще більші ризики опинитися в сучасному рабстві.

З метою інформування про небезпеку торгівлі людьми, ДСНС України у співпраці з Громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» створили інформаційний матеріал. В ньому наведено основні правила безпеки, які допоможуть не стати жертвою торгівлі людьми.