Професійно-технічна освіта
Основні завдання відділення:
- Здійснення професійно-технічного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітничих кадрів відповідно до виданих ліцензій для потреб ДСНС, інших підприємств, установ та організацій, а також фізичних та юридичних осіб на договірній основі;
- Розвиток педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників, створення мотивації та умов для професійного вдосконалення, забезпечення їх атестації та підвищення кваліфікації;
- Створення та вдосконалення відповідної навчальної матеріально-технічної бази, вивчення передового педагогічного досвіду та засвоєння сучасних форм навчальної і методичної роботи;
- Забезпечення високої якості підготовки кваліфікованих робітників.
- Постійне підвищення якості освіти, оновлення її змісту та форм організації освітнього процесу.
- Забезпечення набуття здобувачами професійно-технічної освіти знань у певній галузі, підготовка їх до професійної діяльності.
- Участь у ліцензуванні, атестації та акредитації відповідних спеціальностей, за якими здійснюється чи планується підготовка фахівців.
- Атестація, та переатестація осіб які здобувають робітничу кваліфікацію.
- Аналіз поточної та підсумкової успішності здобувачів професійно-технічної освіти за відповідною робітничою кваліфікацією.
- Проведення профорієнтаційної роботи, моніторинг попиту на робітничі спеціальності.
- Співробітництво з практичними підрозділами ДСНС, підприємствами, організаціями, установами, освітніми закладами для забезпечення необхідного змісту фахової підготовки.
- Забезпечення безпечних умов праці.
Основні функції відділення:
- Організація освітнього процесу, обрання форм та методів навчання.
- Навчально-виробнича, навчально-методична діяльність.
- Розроблення робочих навчальних планів і освітніх програм на основі типових навчальних планів і програм.
- Затвердження індивідуальних навчальних планів та графіків навчальної роботи здобувачів професійно-технічної освіти.
- Участь в організації проведення та загальне керівництво навчальною практикою та стажуванням.
- Контроль за виконанням навчальних планів і програм підготовки.
- Організація обліку успішності та відвідування навчальних занять здобувачами професійно-технічної освіти.
- Моніторинг ведення електронних журналів, аналіз результатів успішності та вживання заходів для підвищення якості навчання і зміцнення навчальної дисципліни здобувачів професійно-технічної освіти.
- Удосконалення методів оцінювання якості освітнього процесу.
- Організація та контроль обліку і звітності з питань успішності та якості навчання здобувачів професійно-технічної освіти.
- Формування разом з замовниками планів прийому здобувачів освіти з урахуванням потреб ринку праці та потреб громадян у професійній (професійно-технічній) освіті.
- Організаційні заходи щодо атестації педагогічних працівників.
- Організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників, у тому числі їх стажування на підприємствах, в установах, організаціях.
- Здійснення професійного навчання незайнятого населення та перепідготовки, підвищення кваліфікації працівників підприємств, установ, організацій.
- Забезпечення державної атестації за робітничими професіями з видачею відповідних документів.
- Впровадження та вдосконалення системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості професійно-технічної освіти (система внутрішнього забезпечення якості).
- Ведення зведених відомостей успішності здобувачів професійно-технічної освіти.
- Формування та оновлення даних у Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
- Ведення особових та навчальних карток здобувачів професійно-технічної освіти.
- Забезпечення впровадження прогресивних методів, новітніх методик, сучасних інформаційних та інноваційних технологій навчання.
- Організація заходів щодо профорієнтації та залучення осіб на навчання у Відділенні.
- Організація підготовки ліцензійних та акредитаційних справ за робітничими спеціальностями Відділення.
- Висвітлення результатів діяльності Відділення на інформаційних стендах і в засобах масової інформації.
- Організація діяльності з поширення платних освітніх послуг відповідно до законодавства України та нормативних документів університету.
- Провадження іншої, не забороненої законодавством України діяльності, пов’язаної із завданнями Відділення.
- Забезпечення, здійснення заходів з охорони праці здобувачів освіти та працівників.
- Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу.
- Видача документів про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка.
В січні 2008 року були створені курси рятувальної та спеціальної підготовки Національного університету цивільного захиту України за участю Героя Чорнобиля Кулакова Сергія Володимировича. У 2023 році курси рятувальної та спеціальної підготовки було реорганізовано у новий підрозділ - відділення професійно-технічного навчання Національного університету цивільного захисту України (ВПТН).
Професійно-технічне навчання кваліфікованих робітників по професіях у галузі цивільного захисту здійснюється із подальшим одержанням свідоцтва кваліфікованого робітника загальнодержавного бланку.
Особи, які бажають пройти навчання в Національному університеті цивільного захисту України у відділенні професійно-технічного навчання повинні подати заяву наступної форми на ім'я ректора університету.
Зразок заяви:
Ректору Національного університету
цивільного захисту України
генерал-майору
Ігорю ТОЛОКУ
(Ім`я та прізвище громадянина),
який мешкає за адресою
Паспорт ( номер та серія, ким і коли виданий)
Прошу Вас провести підготовку (перепідготовку, підвищення кваліфікації) у обсязі професійно-технічного навчання квалифікованого робітника по професії: (назва професії)
Оплату гарантую
Дата Підпис
Юридичні особи (організації, підприємства та установи), що надсилають громадян (робітників) для проходження навчання, виконують запит у вигляді офіційного листа на ім.`я ректора університету із поданням особових даних тих, хто буде проходити навчання відділення профеійно-технічного навчання.
Після одержання документів на зарахування, з`ясовуються умови складання договору між заявником та університетом на проведення навчання.
Після оплати заявник зараховується до списку навчальної групи.
Процес навчання використовує різні форми занять: теоретичні, практичні, залікові на допуск та екзаменаційні (атестаційні). Заняття проводяться у аудиторіях, спеціалізованих класах, майданчиках та приміщеннях університету, а також на об`єктах (полігонах, територіях або акваторіях) міста Харкова із залученням провідних фахівців, викладачів і практичних працівників різних спеціальностей.
Після закінчення курсів навчання та успішного проходження атестації слухачам видається свідоцтво загальнодержавного зразка про професійно-технічну освіту, а також супроводжуючі документи (акти виконаних робіт, копії протоколів кваліфікаційних комісій або інші документи за вимогою замовника).
Більш детальну інформацію можна одержати у начальника відділення професійно-технічного навчання Вержака Вадима Вадимовича за телефоном 095-581-68-05
Адреса корпоративної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.