Безпека життєдіяльності та вміння діяти у надзвичайних ситуаціях: за підтримки фахівців НУЦЗ України у Харківському ліцеї «Рятувальник» відкрили клас безпеки (відео)

Безпека дітей – це пріоритет сьогодення. Сьогодні це уроки, але, можливо, завтра отримані знання допоможуть дітям у реальній надзвичайній ситуації.

Так, 07 травня за підтримки фахівців Національного університету цивільного захисту України на базі Харківського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Рятувальник» було відкрито клас безпеки. Гостями заходу стали представники Головного управління ДСНС України у Харківській області та Національної поліції у Харківській області.

Під час створення класу безпеки фахівці університету дбали про посилення профілактичної роботи з питань безпеки життя здобувачів освіти, отриманні ними знань щодо правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, розуміння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Також клас насичений навчальною продукцією, розробленою ДСНС спільно з UNICEF Ukraine, яка знадобиться під час навчання основам безпеки життєдіяльності.

У щойно відкритому класі безпеки фахівці університету ознайомили ліцеїстів із навчальними зонами, а саме: домедичної допомоги, де діти набуватимуть навичок надання домедичної допомоги, знайомитимуться із засобами індивідуального захисту, засвоюватимуть правила накладання пов’язок тощо; мінної безпеки, де дітей будуть навчати правилам поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних або невідомих предметів; безпеки життєдіяльності, де вихованці ліцею вивчатимуть правила безпечної поведінки у побуті і довкіллі; пожежної безпеки і психологічного розвантаження, де ліцеїсти навчатимуться дбати про своє ментальне здоров’я, а також психологічно розвантажуватись.

Після відкриття бажаючі змогли приміряти оперативне спорядження рятувальників.Завершилась подія загальним фотографуванням.