Голова ДСНС зустрівся із Послом Японії в Україні: обговорили співпрацю у сфері безпеки та підготовки рятувальників (відео)
У Черкасах відбулася робоча зустріч Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Андрія Даника із японською делегацією на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Масаші Накаґоме.
Гості ознайомилися із частиною піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування, сучасним обладнанням та спорядженням саперів, яке використовується під час знешкодження вибухонебезпечних предметів.
«Дякуємо за можливість зараз бути тут. Ми високо цінуємо вашу роботу та мужність у розмінуванні територій після бойових дій. Японія готова надати необхідну технічну та експертну допомогу для підвищення рівня безпеки населення», – зазначив Масаші Накаґоме.
Під час візиту іноземній делегації продемонстрували роботизовані системи та інженерну техніку, отриману в рамках японської допомоги. Крім того, ознайомили із роботою лабораторії з обслуговування металошукачів та машинами механізованого розмінування.
Також сторони обговорили актуальні напрями співпраці, зокрема у сфері гуманітарного розмінування. Рятувальники Черкащини, своєю чергою, представили реалізацію проєкту щодо розбудови напрямку підводного розмінування у системі ДСНС.
«Ми працюємо над тим, щоб розширити наші можливості в напрямку підводного розмінування, адже це новий виклик для наших рятувальників. Досвід та технічна підтримка наших міжнародних партнерів будуть надзвичайно важливими для реалізації цього проєкту», – підкреслив Голова ДСНС України Андрій Даник.
У межах візиту на Черкащину Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накагоме також ознайомився з підготовкою рятувальників у Національному університеті цивільного захисту України. Посол відвідав навчальну пожежно-рятувальну частину, гуртожиток і курсантську їдальню. На багатомодульному комплексі переглянув тренування курсантів.
Під час зустрічі з курсантами пан Масаші підкреслив значущість підготовки та перспективи подальшої співпраці.
Ректор університету Ігор Толок наголосив, що якісна підготовка рятувальників вимагає постійного вдосконалення освітніх програм, впровадження новітніх технологій і залучення міжнародного досвіду.
За підсумками зустрічі на Черкащині сторони окреслили подальші кроки розвитку співпраці, зокрема, щодо навчання українських рятувальників за участі японських експертів, постачання сучасної техніки для підрозділів ДСНС та розширення міжнародної підтримки у сфері реагування на надзвичайні ситуації.