Колектив Національного університету цивільного захисту України поніс велику втрату: перестало битись серце Великого Вогнеборця, Легенди пожежної охорони Харківщини, практика, педагога, шанованого ветерана Володимира Григоровича Палюха

17 вересня не стало Великого Вогнеборця, Легенди пожежної охорони Харківщини, шанованого ветерана Володимира Григоровича Палюха.

 

Ім’я цієї заслуженої, скромної та порядної людини знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Від районного пожежного інспектора до начальника Управління пожежної охорони Харківської області, згодом - ректора Харківського пожежно-технічного училища, а з 1994 року до грудня 1998 – ректора Харківського інституту пожежної безпеки МВС України – таким був славний життєвий шлях полковника Володимира Палюха.

Усе своє життя Володимир Григорович присвятив складній, небезпечній, але благородній та відповідальній справі – рятуванню людей у будь-яких надзвичайних ситуаціях, надійному захисту їх життя та здоров’я від підступного ворога – вогню, вихованню великої когорти справжніх фахівців своєї справи. Велика кількість успішно ліквідованих пожеж та врятованих людей – найкраще підтвердження його вкладу у становлення та зміцнення нашої держави. Володимир Палюх – один із перших, хто відгукнувся на трагедію, що сталася на Чорнобильській АЕС, не шкодуючи ні сил, ні здоров’я, виконував свій службовий обов’язок, за що отримав одну із найвищих державних нагород. Шановний Володимир Григорович був одним із фундаторів найпершого навчального закладу пожежно-технічного профілю на Україні.

За більш ніж 67-річну працю в пожежній охороні і особливо на керівних посадах, Володимир Григорович Палюх доклав багато зусиль для зміцнення протипожежного захисту держави, покращення матеріально-технічної бази Харківського гарнізону пожежної охорони, створення належних умов для навчання та практичної підготовки курсантів. І до останнього шанований ветеран перебував в однострої зі своїми колегами, однодумцями, переймався нагальними проблемами університету.

Світла пам'ять про Володимира Григоровича назавжди залишиться у серцях рятувальників.

Колектив Національного університету цивільного захисту України сумує і співчуває родині Володимира Григоровича Палюха.