Національний університет цивільного захисту запатентував чергові наукові розробки

03 та 17 січня 2024 року відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» в Державному реєстрі патентів України зареєстровані п’ять чергових наукових розробок, заявником і власником яких є Національний університет цивільного захисту України.

А наразі університетом отримано підтверджуючі документи цьому – оригінал патентів України корисні моделі.

Патент №154939 «Пристрій для визначення постійної часу оператора мобільної пожежної установки»

Запропонований пристрій дозволяє скоротити час визначення постійної часу оператора мобільної пожежної установки. Це стало можливим за рахунок введення до складу пристрою комутатора, підсилювача-формувача, перетворювача «напруга-частота», реверсивного лічильника та блоку управління.

Патент №155123 «Респіраторна маска зі змінними фільтрами»

Використання запропонованої респіраторної маски забезпечує зручність під час її використання, містить змінні фільтруючі елементи та має високу продуктивність. Фільтруючі вставки мають різну щільність (пористість), що забезпечує їх універсальність для фільтрації повітря від різнодисперсного пилу та інших забруднюючих частинок. Такі фільтруючі елементи не спричиняють велику кількість відходів, мають швидкий термін розкладання, є екологічними, не забруднюють навколишнє середовище. Виконання респіраторної маски прозорою не приховує обличчя людини та є комфортною під час спілкування, бо не приховує міміку, а також сприяє швидшій ідентифікації людини.

Патент №155124 «Вертикальний циліндричний резервуар для зберігання небезпечних рідин»

Запропонована корисна модель істотно поліпшує умови зберігання небезпечних рідин та дозволяє зменшити амплітуду коливань поверхні рідини при сейсмічному навантаженні, одночасно знизивши величину локалізованого тиску рідини на стінки резервуара. Це забезпечує захист від потрапляння в небезпечну рідину сторонніх предметів та речовин. При цьому зменшення ваги кришки та резервуара в цілому поліпшує умови його транспортування, встановлення та експлуатації.

Патент №155125 «Спосіб виявлення осередків небезпеки під час рекультивації земель місця знешкодження та знищення боєприпасів»

Використання запропонованого способу дозволяє забезпечувати покриття всієї площі місця знешкодження та знищення боєприпасів, визначати нові параметри місця розташування осередку небезпеки, а саме наявність вибухових речовин, а також в автоматичному режимі виявляти та контролювати їх глибину залягання. При цьому виключається участь у виявленні осередків небезпеки людини-оператора, що дозволяє зменшити працевитрати та підвищи безпеку проведення таких робіт.

Патент №155126 «Пристрій для визначення характеристик оператора мобільної пожежної установки»

Запропонований пристрій забезпечує підвищення достовірності визначення характеристик оператора мобільної пожежної установки за рахунок врахування теплової та звукової дій пожежі.

За підсумками винахідницької діяльності у 2023 році НУЦЗ України посів 6-те місце у рейтингу серед усіх ЗВО України (отримав 46 патентів) та 1-ше – серед ЗВО сфери управління МВС (за інформацією https://sis.ukrpatent.org).

Бажаємо авторам подальших успіхів і творчої наснаги на шляху винахідництва і раціоналізаторства!