Не ризикуючи життям, інше життя врятувати неможливо: в НУЦЗ України та ЧІПБ відбувся спеціальний показ документального фільму «Форма вогню»

23 травня у День Героїв України в Національному університеті цивільного захисту та Черкаському інституті пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля відбувся спеціальний показ документального фільму «Форма вогню». До закладів вищої освіти завітали генеральний продюсер кінострічки Костянтин Дєтковський та головні герої фільму: командир зведеного загону рятувальників Хмельницького гарнізону, заступник начальника Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області Андрій Козак та начальник відділу організації пожежно-рятувальних робіт, служби та підготовки підрозділів Управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Андрій Гуменюк.

Як зазначив генеральний продюсер кінострічки Костянтин Дєтковський, мета проєкту є екранізація історій героїв системи МВС та посилення підтримки України в країнах  Заходу. Тож, фільм «Форма Вогню» розповідає про перші дні після звільнення Херсону від російських окупантів восени 2022 року.

Зведений загін під керівництвом полковника ДСНС Андрія Козака прибуває у спаплюжене росіянами місто - і одразу приступає до роботи. Рятувальники розчищають дороги від знищеної російської техніки, розбирають завали зруйнованих росіянами будинків, рятують з-під них людей та тварин. Все це відбувається у місті, де немає освітлення, води, тепла та мобільного зв’язку – адже відступаючи, росіяни цілеспрямовано знищили всю інфраструктуру Херсону. Але найскладніше починається, коли вороги влаштовують масований артилерійській обстріл, обстрілюють житлові квартали міста з мінометів та «Градів». Загін ДСНС кидається у полум’я рятувати людей, незважаючи на відсутність захисту органів дихання, без якого будь-який необережний крок може призвести до загибелі.

Слоганом фільму стали слова Андрія Козака: «Не ризикуючи життям, інше життя врятувати неможливо».

Після презентації курсанти ставили питання до головних героїв та авторів фільму. Завершився захід загальним фотографуванням.

Посилання на офіційний трейлер: https://youtu.be/wbC2odVf9QA?si=c-b_DAkXTqS5TCuN