НУЦЗ України допомагає удосконалювати українські пожежні автоцистерни до вимог сьогодення

Днями робоча група ДСНС України, до складу якої увійшли представники центрального апарату, практичних підрозділів та закладів вищої освіти ДСНС, відвідала завод ПК "ПОЖМАШИНА", який є основним постачальником пожежно-рятувальних автомобілів для підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Національний університет цивільного захисту України представив заступник начальника кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки факультету оперативно-рятувальних сил Станіслав Виноградов.

Метою робочої групи є зробити українську протипожежну техніку більш сучасною та зручною для роботи рятувальників. Для цього представники робочої групи зустрілись із керівництвом та спеціалістами підприємства.

Під час наради було проведено презентацію, обговорено технічні характеристики, перелік і розміщення пожежно-технічного оснащення та аварійно-рятувального обладнання пожежних автоцистерн, розроблених ПК "ПОЖМАШИНА" у 2023 році.

Фахівці ДСНС змогли протестувати зручність розташування оснащення на автоцистернах з об'ємом вогнегасних речовин до 3 т і  до 5 т, обговорити проблемні питання та надати свої рекомендації щодо покращення техніки.

За результатами дискусії було погоджено характеристики автоцистерн та надано рекомендації щодо розміщення пожежно-технічного оснащення та аварійно-рятувального обладнання.