Парадний розрахунок НУЦЗУ, який очолив ректор Володимир Садковий, достойно представив ДСНС на параді військ з нагоди 30-ї річниці незалежності України

24 серпня на столичному Хрещатику відбулися урочистості з нагоди 30-ї річниці незалежності України. На головній площі столиці пройшов військовий парад. Цьогоріч серед учасників військового параду — 120 курсантів та 10 офіцерів Національного університету цивільного захисту України, які достойно представили Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Очолив парадний розрахунок ректор університету генерал-лейтенант служби цивільного захисту Володимир Садковий.

Цього дня, разом із військовослужбовцями та співробітниками сил безпеки та оборони України, а також країн партнерів, право нести символ 30-річчя Незалежності – 30-метровий державний прапор, під час параду військ випало також курсантам НУЦЗУ – командиру навчального взводу курсу факультету пожежної безпеки Артему Зіняку та другокурснику факультету пожежної безпеки, майстру спорту з боротьби Єгору Оніпко.

Право представляти Державну службу України з надзвичайних ситуацій на військовому параді з нагоди 30-ї річниці незалежності України отримали кращі офіцери та курсанти Національного університету цивільного захисту України, серед них - курсанти-відмінники та продовжувачі династій пожежних-рятувальників, правоохоронців та військових, чиї батьки, діди брали участь у бойових діях в АТО/ООС. Вдалому проходженню урочистим маршем центральною площею нашої столиці передували кропіткі тренування парадного розрахунку Національного університету цивільного захисту України на базі Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля та злітній смузі аеродрому Київського державного авіаційного заводу «Авіант», де учасники військового параду разом із іншими парадними коробками всіх силових структур відточували кроки та відпрацьовували спільні дії. Керував стройовою підготовкою проректор — начальник відділу організації служби університету Олег Семків. Всі вихованці університету – учасники параду чітко усвідомлювали, що це – найвідповідальніша справа й треба виконати її з честю: не кожному випала така нагода – пройти чеканячи крок центральною вулицею нашої столиці перед Президентом та Урядом України.

До речі, парадний розрахунок університету був учасником парадів військ з нагоди річниць незалежності України, що відбулися в нашій столиці у 2003, 2009, 2010, 2014 та 2018 роках, отримуючи високі оцінки за відмінний стройовий вишкіл. Як і сьогодні, очолював парадні коробки ректор закладу вищої освіти Володимир Садковий.