Бажання стати рятувальником виникло у Сергія ще з дитинства, коли займався у школі юних рятувальників при оперативно-рятувальній службі Харкова. А згодом – курсант Національного університету цивільного захисту України. У 2015 році отримавши освітній ступінь «спеціаліст», відповідно до розподілу пішов працювати начальником караулу 8 ДПРЧ м. Харків. У 2019 році Сергій закінчив магістратуру управління університету за заочною формою навчання. З 2023 року працює в оперативно-координаційному центрі Головного управління ДСНС України у Харківській області.
Наразі Сергій Білоус, помічник начальника чергової зміни з питань забезпечення ОКЦ ГУ ДСНС України у Харківській області, – людина, яка втілює мужність та професіоналізм. Його історія – це розповідь про незламність людського духу у часи важких випробувань війною.
Життєве кредо:
Захоплення альпінізмом навчило Сергія ризикувати лише тоді, коли це дійсно виправдано. «Ризикувати можна тільки собою», - казав йому батько, теж рятувальник. Це стало життєвим гаслом Сергія, якого він чітко дотримується.
Початок випробувань:
«24 лютого я, як і багато харків'ян, прокинувся від гучних вибухів. Мій підлеглий повідомив про обстріли, і я одразу поїхав до частини, де був начальником караулу. Ситуація була напруженою, але ми організували роботу резервних відділень і техніки. Перший виклик (допомога сім'ї з дитиною-інвалідом) запам'ятався назавжди», - згадує Сергій.
Труднощі війни:
«Найважче - бачити руйнування знайомих місць, - зізнається Сергій. - Але ми не опускаємо руки, продовжуємо виконувати свою роботу. Мені довелося ризикувати життям, рятуючи людей під час обстрілів. Ці моменти назавжди запам'ятаються».
Робота під обстрілами:
30 травня 2024 року під час обстрілу Новобарського району Сергій врятував п'ятьох людей з палаючої будівлі. Разом з колегами він підіймався по драбинах, допомагаючи людям евакуюватися в безпечне місце. Їхня робота постійно переривалася через повторні обстріли, але вони не зупинялися, розуміючи, що від їхніх дій залежать життя людей.
Сергій завжди у серці з рідною альма-матер. Він знаходить час і в онлайн режимі як стейкхолдер долучається до проведення навчальних занять та розповідає майбутнім рятувальникам про особливості проведення аварійно-рятувальних робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, зокрема при руйнуванні будівель в результаті ворожих обстрілів.
Мрії про мир:
"Що я зроблю, коли настане мир? Ми знімемо із себе бронежилети, і це буде величезним полегшенням. Хочеться, щоб діти могли спокійно гуляти вулицями, а не ховатися від вибухів у підвалах."
Національний університет цивільного захисту України, за матеріалами офіційного сайту ГУ ДСНС України у Харківській області