В НУЦЗ України заохочено науково-педагогічних працівників, які навчали харківських волонтерів безпеці життя під час війни

У Харкові на минулому тижні відбулося завершення навчання у Міській школі волонтерів «AVA»,  випускниками якої стали 51 харків’янин. Ініціював проведення безпекових занять Департамент у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Як викладачів до проведення «надзвичайних» занять з безпеки життя у воєнний період було залучено науково-педагогічних працівників Національного університету цивільного захисту України. Так, доцент кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки Ігор Толкунов навчав молодь алгоритму дій під час виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів. Про дії під час ракетних та авіаційних обстрілів і оголошення сигналу «Повітряна тривога», правило «двох стін» та безпечні місця-укриття розповідав викладач кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Євген Криворучко. Інтерактивні заняття з волонтерами щодо  поведінки в натовпі проводили фахівці навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру Яніна Маргієва та Владислав Платонов.

Директор  Департаменті у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради Олександр Власенко подякував викладачам університету за проведений цикл безпекових інтерактивів для харківських волонтерів і вручив їм Подяки.

Нагадаємо, що заняття тривали шість тижнів, упродовж яких майбутні волонтери відвідали вісім тренінгів. Зокрема, вони опанували навички з надання домедичної допомоги, вивчили правила мінної безпеки, дізналися, як діяти під час потрапляння під завали та як допомагати людям з особливими потребами під час заходів.
Загалом, протягом 6 років функціонування проєкту фахівці університету 2 рази на рік в рамках Школи харківських волонтерів проводять безпекові інтерактиви для молоді.