В НУЦЗУ та ЧІПБ навчали заходів з безпеки життєдіяльності дітей захисників та захисниць України та дітей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб

Днями до Національного університету цивільного захисту України та Черкаського інституту пожежної безпеки завітали діти захисників і захисниць України та діти, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. Понад 30 учнів закладів середньої освіти різних регіонів нашої держави відвідали безпековий захід, який організували для дітей фахівці та курсанти обох закладів вищої освіти. У форматі змагань дітлахи були поділені на команди і відвідали п’ять локацій. Виконуючи завдання фахівців як експертів, учні навчались і демонстрували свої знання та навички з безпеки життєдіяльності.

Так, цього дня малеча навчалась алгоритму дій під час виявлення вибухонебезпечних предметів і змогла приміряти спорядження, в якому працюють фахівці піротехнічної служби, та попрацювати з міношукачем.

На локації з психологічної підготовки фахівці розповіли про емоційні стани, що можуть сьогодні переживати учні такі, як паніка, стрес, страх, істерика, надали рекомендації щодо збереження ментального здоров'я та провели інтерактивні заняття на відпрацювання навичок групової взаємодії.

Медичні працівники у ході інтерактивних занять ознайомили присутніх з алгоритмами надання само та взаємодопомоги під час ураження цивільного населення в умовах війни, а також з правилами використання засобів тимчасової зупинки кровотечі (джгути, турнікети, підручні засоби).

На  локації «Рятувальна підготовка» школярі підіймались на другий поверх навчальної вежі за допомогою штурмової пожежної драбини та в’язали пожежні вузли.

На локації «Радіаційна та хімічна підготовка» маленькі гості заходу мали змогу відпрацювати алгоритм дій під час знезаражування умовно забруднених об’єктів шляхом видалення небезпечних хімічних речовин.

Після завершення безпекових інтерактивів кожна з команд школярів отримала солодкі заохочення та продукцію з безпеки життєдіяльності від ЮНІСЕФ.