З нагоди Дня винахідника і раціоналізатора в НУЦЗ України відбувся «Відкритий конкурс на кращий патент у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки»

В рамках відзначання Дня винахідника і раціоналізатора України, що святкується у цьому році – 16 вересня, з метою активізації та популяризації винахідницької діяльності серед широких верств наукової спільноти, виявлення перспективних розробок для привернення до них уваги інвесторів та виробників, в Національному університеті цивільного захисту України щороку проводиться «Відкритий конкурс на кращий патент у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки».

Цього року до організаційного комітету конкурсу надійшло 43 патенти з 13 наукових установ та закладів вищої освіти України.

За результатами розгляду конкурсних матеріалів переможцями стали представники таких наукових установ та закладів вищої освіти: Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту; Донецький державний університет внутрішніх справ; Національний університет «Києво-Могилянська академія»; Національна академія Національної гвардії України; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; Одеська державна академія будівництва та архітектури; Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України; Черкаський державний технологічний університет; Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»; Придніпровська державна академія будівництва та архітектури; Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова; Харківський національний автомобільно-дорожній університет.

Через війну, дипломи переможців були завчасно надіслано до наукових установ та закладів вищої освіти України.

Переможцями Національного університету цивільного захисту України визначено наступні авторські колективи:

Дипломом І ступеня

Авторський колектив за патент на корисну модель «Спосіб визначення динамічних параметрів оператора мобільної пожежної установки» у складі: Юрія Абрамова, Віталія Собини, Анастасії Хмирової, Лариси Борисової.

Дипломом ІІ ступеня

Авторський колектив Національного університету цивільного захисту України за патент на корисну модель «Технологічна лінія для розрядження капсульних втулок артилерійських пострілів» у складі: Ігоря Толкунова, Олега Смирнова, Григорія Іванця, Івана Попова.

Дипломами ІІІ ступеня нагороджуються:

  1. Авторський колектив Національного університету цивільного захисту України за патент на корисну модель «Спосіб виявлення осередків небезпеки під час рекультивації земель місця знешкодження та знищення боєприпасів» у складі: Юрія Дідовця, Володимира Колоскова, Ганни Колоскової.
  2. Авторський колектив Національного університету цивільного захисту України за патент на корисну модель «Захисна каска шахтаря» у складі: Богдана Цимбала, Євгенія Рибки, Руслана Мелещенка, Олени Бригади, Надії Першко.

Висловлюємо щиру подяку учасникам цьогорічного конкурсу за цікаві та перспективні розробки. Сподіваємося, що і в подальшому якість та рівень робіт, представлених на конкурс, зростатимуть, а держава та бізнес-кола пропонуватимуть можливості для широкого впровадження перспективних розробок у життя, сприятимуть розвитку і популяризації винахідницької діяльності України.

Національний університет цивільного захисту України