Спеціалізована аудиторія для проведення занять з дисциплін «Організація служби та підготовки» та «Організація професійної підготовки особового складу»

Спеціалізована аудиторія для проведення занять з дисциплін «Організація служби та підготовки» та «Організація професійної підготовки особового складу». В їх структурі вивчаються питання щодо організації караульної та гарнізонної служби органів управління та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, а також визначення зон виїзду територіальних підрозділів, складових оперативної обстановки гарнізону та відповідно до цього, завдань, поставлених перед гарнізонною та караульною службами». З цією метою було створено План-карту, на якій на прикладі Харкова показано розміщення підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, розподіл зон виїзду, відстань між підрозділами з урахуванням особливостей планування та забудови міста, наявності залізничних колій, річок та рельєфу місцевості.

Карта дає змогу змоделювати ситуацію, пов’язану з одночасним викликом пожежно-рятувальних підрозділів у місті за різними номерами виклику і працює у блоці з документом служби гарнізону «Планом залучення сил та засобів гарнізону служби».

Так наприклад, сталися можливі ситуації, пов’язані з одночасним викликом оперативних розрахунків на основній пожежній техніці за підвищеним номером виклику в сусідніх районах міста. У цьому випадку  комп’ютер моделює ситуацію - і на карті «мигаючими» світловими діодами показано накладення пожежно-рятувальних частин, що вказує на неможливість захисту району (радіусу) виїзду однієї з сусідніх частини для ліквідації тієї чи іншої надзвичайної ситуації у своєму районі, оскільки її пожежно-рятувальна техніка була залучена на ліквідацію події в сусідньому районі.