Науковець НУЦЗ України Максим Кустов взяв участь у VII Міжнародному конгресі SAFE PLACE 2024, який відбувся у м. Варшава Республіка Польща.
Захід проводився під патронатом найважливіших інституцій у сфері безпеки, в тому числі Академії НАТО DEEP eAcademy і Центру урядової безпеки та зібрав понад 400 учасників. Метою конгресу було представлення останніх результатів досліджень та рекомендацій щодо воєнних, гібридних та кримінальних загроз, інтеграція спільноти, яка займається цими питаннями, та спільне вироблення найкращих практик для розбудови стійкості держави, критичної інфраструктури, об'єктів життєзабезпечення.
Під час виставкової експозиції понад 30 виробників безпекового обладнання продемонстрували новітні зразки.
Максим Кустов представив досвід українських рятувальників при реагуванні на надзвичайні ситуації в умовах військової агресії. Унікальний досвід зацікавив всіх представників, що стало основою для розвитку міжнародного співробітництва НУЦЗ України з навчальними та науковими центрами інших країн.
Під час зустрічі з Директором Академії програми підвищення рівня освіти у сфері оборони НАТО (DEEP eAcademy) Петром Гавличеком обговорено питання щодо участі представників НУЦЗ України у сумісних освітніх та наукових заходах НАТО. Проведено зустріч з директором Польської Асоціації з безпеки Ярославом Токарчуком щодо співпраці з НУЦЗ України. Науковці університету запрошені до участі у Міжнародному форумі Copernicus Forum, який щороку збирає експертів із сектору безпеки.
Директор Інституту захисних споруд Польщі Олександр Федорек зацікавився досвідом науковців університету щодо розробки, конструювання та облаштування захисних споруд та запропонував механізми проведення сумісних теоретичних та експериментальних досліджень.
Під час візиту до Університету Білостоку представник університету ознайомився із навчальною і лабораторною базою та обговорив перспективи проведення сумісних досліджень та участі у міжнародних наукових та освітніх програмах HORIZON та Erasmus+.
Напрацьовані механізми дозволять прискорити інтеграцію Національного університету цивільного захисту України до освітньої та наукової спільноти країн ЄС та НАТО, що є невід’ємною складовою підготовки високопрофесійних фахівців для Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Національний університет цивільного захисту України