Один день з життя проректора з персоналу НУЦЗУ. Андрій Титаренко – фахівець, вихователь, керівник. Фото. Відео

Зовсім не очікували курсанти 4 курсу факультету пожежної безпеки зустріти о шостій ранку у себе в гуртожитку проректора з персоналу Андрія Титаренка.
Перебуваючи весь робочий день разом із курсантами 4 курсу факультету пожежної безпеки, полковник Титаренко згадав і своє курсантське життя в альма-матер. П’ять   років (1992-1997 рр.) курсант Титаренко засвоював пожежно-рятувальну науку в Харківському інституті пожежної безпеки МВС України.
У розмові із курсантами Андрій Вікторович був і щиросердним, і переконливим, і як колега-рятувальник  відвертим. Згідно із своїм робочим планом він побував з курсантами на ранковій фізичний зарядці, в лекційних аудиторіях, їдальні, музеї.
 «Андрій Вікторович у розмові із нами був дуже відвертим, - зауважив курсант 4 курсу факультету пожежної безпеки Євген Стативка,  який  після випуску вже у 2020 році продовжить службу на відповідній до розподілу посаді в підрозділі ДСНС Луганської області. -  Всі курсанти слухали проректора, як свого наставника, досвідченого рятувальника, вихователя, старшого колегу.  Він говорив без високих фраз і звертався до нас, нам здалося, як до дорослих людей».  
Вже в наступному році більшість сьогоднішніх  четвертокурсників роз’їдуться всією Україною продовжувати службу в підрозділах ДСНС. «Наші посади, нехай ще й не дуже великі, але будуть керівними. Роль керівника в організації роботи довіреного нам підрозділу буде багатоплановою. А головне – люди і здоровий морально-психологічний клімат в колективі», - підкреслив курсант Стативка.
Під час свого перебування з курсом  проректор із персоналу звернув увагу вихованців на той аспект ролі керівника, що він в колективі  наділений правом вирішувати і впливати на підлеглих. А це передбачає певний тип стосунків з іншими людьми. «Авторитет керівника і офіційні повноваження є підґрунтям, на якому формується його реальний вплив на діяльність підрозділу, - зауважив проректор з персоналу Андрій Титаренко. -  Керівник повинен знати не тільки всі аспекти взаємин у групі, а й чинники, що сприяють формуванню позитивного морально-психологічного клімату. Залежно від ситуації керівник є організатором, комунікатором, експертом, критиком і безпосереднім виконавцем».
Керівникам із багатим практичним досвідом роботи відомо, що очільник поєднує в собі якості ділової людини, соціального лідера і вихователя. При цьому він повинен мати організаторські здібності, вміти працювати з людьми та своєчасно приймати і реалізовувати рішення, бути компетентним в опрацюванні документів та інформації, здатним побачити і підтримати передові ідеї, мати бездоганні морально-етичні риси характеру.
«Легко на посадах не буде. Труднощі треба буде долати, але урівноважено, терплячі, постійно поповнюючи свій рівень знань. Із досвідом роботи і труднощі будуть поступово зникати, - зауважив проректор. - Ваша особиста чесність, правдивість, ввічливість, вміння глибоко та досконало розбиратись у справі повинні стати прикладом для підлеглих, а ваші ділові якості і комунікативні здібності допоможуть у стосунках із старшим офіцерським складом».
У своїй розмові із курсантами Андрій Вікторович  запевнив, що кожен випускник університету може у будь-якій ситуації звернутись за порадою та допомогою, як до нього особисто, так і до викладачів навчального закладу. Крім того, проректор проявив упевненість у тому, що випускники не забуватимуть роки навчання в університеті, триматимуть зв’язок з університетом, пам’ятатимуть про настанови командирів та викладачів.
Довідка.
Титаренко Андрій Вікторович.
Проректор з персоналу
полковник служби цивільного захисту
кандидат психологічних наук, доцент.
Народився 4 лютого 1975 року у м. Мерефа Харківської області.
Освіта: вища, Харківський інститут пожежної безпеки МВС України, рік закінчення – 1997, спеціальність – пожежна безпека, кваліфікація – спеціаліст; Національний університет цивільного захисту України, рік закінчення – 2012, спеціальність – психологія, кваліфікація – психолог.
Трудова діяльність:
 - курсант Харківського інституту пожежної безпеки МВС України;
 - інспектор 56-ої самостійної державної пожежної частини по охороні Нововодолазького району Харківської області Управління пожежної охорони УВС Харківського облвиконкому;
 - заступник начальника 56-ої самостійної державної пожежної частини по охороні Нововодолазького району Харківської області Управління пожежної охорони УВС Харківського облвиконкому;
 - викладач кафедри організації служби та підготовки Академії пожежної безпеки України;
 - начальник курсу факультету оперативно-рятувальних сил Академії пожежної безпеки України;
 - начальник курсу факультету пожежно-рятувальних сил Академії цивільного захисту України;
- начальник курсу факультету пожежно-рятувальних сил Університету цивільного захисту України;
 - начальник курсу соціально-психологічного факультету Університету цивільного захисту України;
 - начальник курсу соціально-психологічного факультету Національного університету цивільного захисту України;
 начальник курсу факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України;
Міністерство надзвичайних ситуацій України реорганізовано у Державну службу України з надзвичайних ситуацій згідно з Указом Президента України від 24 грудня 2012 року № 726/2012. Зарахований в кадри Державної служби України з надзвичайних ситуацій
У 2013 році - начальник курсу факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України. Далі – посади  заступника начальника факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України,  начальника факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України.
Із червня 2019 року по т/ч - проректор Національного університету з персоналу Національного університету цивільного захисту України.
 
 

Ігор Котов
Дар’я Ахмадуліна
НУЦЗУ