Понад 50 курсантів і слухачів магістратури управління НУЦЗУ стали учасниками тактичних навчань у Харківському метрополітені

31 травня на станції «Героїв праці» Салтівської лінії Харківського метрополітену пройшли тактико-спеціальні навчання. Їх метою було відпрацювання дій працівників метрополітену у випадку виникнення пожежі в руховому складі, а також проведення рятувальних робіт і гасіння пожежі підрозділами ДСНС.

Навчання проходили під керівництвом начальника Головного управління ДСНС України у Харківській області Олександра Волобуєва. У навчаннях взяли участь: підрозділи районних пожежно-рятувальних служб, представники обласної та міської адміністрації, керівництво та персонал Харківського метрополітену, науково-педагогічні працівники, слухачі магістратури управління та курсанти факультетів цивільного захисту, пожежної безпеки та оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України, медики Центру екстреної медичної допомоги, гірничо-рятувальної служби, Національної поліції.

За легендою навчань, під час руху потягу від станції «Студентської» до станції «Героїв праці», внаслідок короткого замкнення електропроводки у 3-му вагоні сталося загоряння. Вогонь по горючим конструкціям швидко почав поширюватись по вагону. Машиніст потягу вживає заходів щодо виводу потягу до станції «Героїв праці» для висадки пасажирів. Черговою по станції вживаються заходи зі знеструмлення контактної рейки та евакуації людей з платформи по ескалаторам. До гасіння вогню першими приступають члени добровільного пожежного формування метрополітену.

За 5 хвилин прибули перші рятувальні підрозділи. На момент їх прибуття площа пожежі складала 15 кв.м., приміщення станції і виходи мали задимлення. За інформацією чергової по станції у вагонах та на платформі станції залишились пасажири. Керівник гасіння пожежі організовує розвідувальну групу, яка спускається на станцію для проведення пошуково-рятувальних робіт.

На місці події створили оперативний штаб, до складу якого увійшли керівництво ГУ ДСНС та метрополітену. Рятувальникам віддається розпорядження, проводити транспортування постраждалих зі станції на поверхню, для постраждалих створюється пункт медичної допомоги. У гасінні вогню також беруть участь пересувна база газодимозахисної служби та відділення гірничорятувальної служби. За 30 хвилин пожежа ліквідована.

Наостанок на станцію метрополітену спускаються працівники хіміко-радіологічної служби ГУ ДСНС України у Харківській служби, котрі повинні ідентифікувати потенційно хімічно небезпечної знахідки, виявленої на платформі. Хіміки знешкоджують та підіймають її на поверхню для подальшої утилізації, а потім проходять деконтомінаційну обробку у мобільному пункті деконтомінації.

Підбиваючи підсумки навчань, начальник Головного управління ДСНС Олександр Волобуєв зауважив: «Найбільша загроза пожеж у метрополітені – паніка, коли пасажири через щільне задимлення не можуть самостійно знайти вихід. Виникає загроза великої кількості людських жертв. Тож, оперативність і злагодженість всіх служб під час ліквідації подібних надзвичайних ситуацій – запорука успіху. Саме з цією метою подібні навчання проводяться щорічно і є максимально наближені до реальних умов».

 

Прес-служба НУЦЗУ, за матеріалами офіційного сайту ДСНС України