Представник НУЦЗ України взяв участь у регіональному командно-штабному навчанні органів управління та сил цивільного захисту, що відбулося на базі Кіровоградського гарнізону

02-04 липня на Кіровоградщині відбулося масштабне за задумом та кількістю ввідних командно-штабне навчання. Його мета - забезпечення високого рівня готовності та налагодження механізму взаємодії між усіма ланками територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області задля забезпечення сталого функціонування регіону, зокрема, в умовах загроз воєнного часу.

Від Національного університету цивільного захисту України учасником масштабних навчань став т.в.о. начальника факультету цивільного захисту Віталій Собина.

У рамках командно-штабного навчання відпрацьовувалися дії органів управління та сил цивільного захисту під час погіршення погодних умов, що супроводжувалося значними опадами, поривами вітру, шквалами та грозами. За задумом навчання, стихія вирувала в усіх чотирьох районах області. Її наслідки — численні повалені дерева, зірвані дахи будинків та пошкоджені лінії електропередач — довелося долати рятувальникам спільно з комунальними службами.

Подолання наслідків ворожих обстрілів відпрацьовували в ході наступного етапу навчання, який проходив на кількох локаціях. Найперша з них — дев’ятиповерхівка в обласному центрі, яка зазнала руйнування внаслідок ракетного удару. Тут підрозділи ДСНС відточували навички з ліквідації пожежі, спричиненої обстрілом, розбору техногенних завалів та рятування потерпілих.

Одним із найскладніших завдань цього етапу стала ліквідація наслідків прильоту по об’єкту критичної інфраструктури, що спричинив порушення роботи систем енергозабезпечення. Було продемонстровано злагоджену роботу всіх служб, забезпечено функціонування пунктів незламності та ефективно використано альтернативні джерела електропостачання.

Другий день навчань пройшов в одному з населених пунктів Олександрійського району, де учасники показували готовність до ліквідації наслідків підтоплення та евакуації цивільного населення. Було залучено велику інженерну техніку, рятувальне обладнання, човни та болотоходи, розгорнуто роботу евакопунктів, забезпечено транспортування та розселення евакуйованого населення на безпечній території.

В останній день навчання його учасники практикувалися у вирішенні питань запобігання поширенню інфекційного захворювання свійських тварин, яке відповідно до задуму було зафіксовано в одному із сільськогосподарських підприємств Новоукраїнського району.

Центр управління в надзвичайних ситуаціях ГУ ДСНС у Кіровоградській області координував дії підрозділів ДСНС та служб взаємодії на усіх етапах навчань.

Після завершення навчань відбулося підсумкове засідання учасників командно-штабного навчання.

 

 

 

Національний університет цивільного захисту України, за офіційними матеріалами сайту ГУ ДСНС України у Кіровоградській області