Представниці НУЦЗ України стали учасницями інструкторських курсів «Хімічні, біологічні, радіологічні, ядерні та вибухові небезпеки»
На базі Одеського національного медичного університету відбувся інструкторський тренінг «Хімічні, біологічні, радіологічні, ядерні та вибухові небезпеки» за сприяння Міжнародного медичного корпусу та Гарвардської Гуманітарної ініціативи. За підтримки Комітету з питань травми та Американської колегії хірургів у рамках тренінгу було також представлено курс «Зупинка кровотечі».
НУЦЗ України представили співробітники кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил – заступниця начальника кафедри Марина Чиркіна-Харламова та викладач кафедри Наталія Лисак. Мета заходу – підготувати учасників до ефективного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з хімічними, біологічними, радіаційними, ядерними та вибуховими небезпеками.
Під час інструкторського курсу учасники ознайомилися з лікарняною системою менеджменту надзвичайних ситуацій (HICS), особливостями та аспектами ліквідації наслідків хімічного, біологічного, радіаційного, ядерного та вибухового тероризму, а також були залучені до практичного відпрацювання навичок правильного використання засобів індивідуального захисту, сортування потерпілих та надання домедичної допомоги (використання антидотів, тампонування ран та накладання турнікетів при кровотечах).
Після завершення навчання було проведено фінальний іспит, що включав презентацію пройденого теоретичного матеріалу, практичну демонстрацію отриманих навичок та дидактичне оцінювання. Усі учасники отримали сертифікати.
Основні стратегії проведення навчання щодо реагування на хімічні, радіологічні та ядерні загрози, що були розглянуті на навчальному курсі, будуть враховані при удосконаленні освітньо-професійних програм «Радіаційний та хімічний захист» за першим (бакалаврськими) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти, а отримані знання та навички – при викладанні освітніх компонент професійного спрямування за даними освітніми програмами.