В НУЦЗУ тривають тренінги з екстремальної психологічної підготовки для майбутніх рятувальників
08-09 квітня науковці науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України на базі Центру впровадження психотренінгових технологій спільно із фахівцями сектора психологічного забезпечення продовжують проведення тренінгу «Екстремальна психологічна підготовка рятувальників до виконання завдань за призначенням в надзвичайних ситуаціях». Цього разу учасниками тренінгу стали здобувачі вищої освіти соціально-психологічного факультету, які незабаром будуть виконувати завдання за призначенням безпосередньо в осередку надзвичайної ситуації, а саме: надавати екстрену психологічну допомогу постраждалому населенню в умовах надзвичайних ситуацій різного походження.
У ході заходу використовувалась комп’ютерна симуляція ліквідації надзвичайних ситуацій різного походження, в тому числі, і на критичній інфраструктурі. Також реалізовано паралельний моніторинг психофізіологічного стану курсантів та рівня стресу за допомогою смартгодинників – стрестрекерів (Emwatch) та поліграфа.
Після закінчення тренінгу відбулося тестування. Курсанти протягом заходу засвоїли експрес-методи адаптації до надзвичайних умов, підвищили свою стресостійкість, відпрацювали психологічну витривалість та навички ефективної психологічної самодопомоги та взаємодопомоги, а також було розглянуто методологію цього тренінгу. Як зазначила начальник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Світлана Лєбєдєва, після закінчення навчального закладу учасник тренінгових занять на базі НУЦЗУ проходитиме тренінг зі спеціалізованої психологічної підготовки кожні п'ять років.
Прес-служба НУЦЗУ