Засідання студентської ради провели в університеті за допомогою ZOOM- конференції 2 травня. Окрім вихованців НУЦЗ України, у заході брали участь представники відділу виховної та соціально-гуманітарної роботи, а також гаранти освітньо-професійних програм.
Серед питань порядку денного, які розглянула студентська рада під час засідання, ряд проектів оствітньо-професійних та оствітньо-наукових програм вищої освіти на 2023-2024 навчальний рік. Обговорили учасники заходу проведення конференції студентської ради університету у 2023 році. Також підняли питання щодо звітної документації студентської ради вишу. Не залишили без уваги і висвітлення роботи студентської ради університету у соціальних мережах.
У квітні за ініціативи Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації спільно з Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради було проведено конкурс інформаційних електронних постерів з питань протидії торгівлі людьми, спрямований на привернення уваги до цієї проблематики та її актуальності в умовах війни.
28 травня відбувся круглий стіл серед молоді закладів середньої освіти та закладів вищої освіти Харківщини. Під час круглого столу були розглянуті питання щодо актуальних напрямків подальшої роботи з проведення інформаційно-просвітницької та роз’яснювальної роботи щодо протидії торгівлі людьми серед студентської та учнівської молоді міста Харкова.
Також на засіданні круглого столу було обговорено результатикКонкурсу інформаційних електронних постерів. Протягом двох тижнів з 11 закладів вищої освіти Харківщини та 50 шкіл міста було надіслано 317 електронних постерів. За результатами конкурсу визначено 17 переможців. Авторів 12 найкращих робіт відзначено дипломами та подарунками Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, серед яких - курсанти факультету оперативно-рятувальних сил Тетерін Олег та Мут Євгеній.
Від Національного університету цивільного захисту України на заході роботи курсантів представляла Богомазова Софія фахівчиня (з гендерної рівності), яка подякувала організаторам Конкурсу за підняття актуальної тематики щодо подолання та профілактики проблеми торгівлі людьми в України, а також наголосила на важливості донесення до здобувачів освіти закладів освіти Харкова правил безпеки, телефони гарячих ліній, іншу корисну інформацію з метою попередження випадків торгівлі людьми.
У місті Брно Чеської Республіки пройшли курси для сил швидкого реагування з хімічного, біологічного, радіаційного та ядерного захисту населення. Протягом тижня фахівці з Чехії, Бельгії, Болгарії, Словаччини, Італії, США та України вдосконавлювали свої знання з виявлення та ідентифікації радіоактивних матеріалів, ліквідації радіаційно-заражених предметів на місцевості за допомогою спеціального обладнання, виявлення та вимірювання рівня радіації та багато інших небезпечних ситуацій, що можуть виникнути на території держав. Державну службу України з надзвичайних ситуацій представили науково-педагогічні працівники та курсанти Національного університету цивільного захисту України. Останніми днями тривали заняття з біологічного захисту населення
Завершився курс врученням сертифікатів його учасникам. Керівник Центру передового досвіду з радіаційної, хімічної та біологічної безпеки НАТО полковник Мартинек привітав учасників заходу, підбив підсумки навчань, вручив сертифікати та побажав успіхів у подальшій професійній діяльності. Курсанти та викладачі НУЦЗУ отримали цінні знання та набули необхідних практичних навичок.
Національний університет цивільного захисту України продовжує підготовку керівників піротехнічних підрозділів ДСНС України. Так, 28 квітня кафедра піротехнічної та спеціальної підготовки університету провела черговий випуск. Тридцять п’ять керівників підрозділів служби цивільного захисту, відібраних органами та підрозділами ДСНС, підвищили свій фах.
24 квітня у місті Брно Чеської Республіки розпочалися курси для сил швидкого реагування з хімічного, біологічного, радіаційного та ядерного захисту населення. Учасниками заходу стали фахівці з країн Чехії, Бельгії, Болгарії, Словаччини, Італії, США та України. За ініціативи начальника наукового відділу з проблем цивільного захисту та техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України Максима Кустова та сприяння Управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва ДСНС України, а також помічника ректора НУЦЗ України з міжнародного співробітництва Дениса Лєбєдєва у цих курсах змогли прийняти участь і представники Національного університету цивільного захисту України - Максим Кустов, Станіслав Виноградов, Олександр Черкашин, Тетяна Куценко, Валентина Каспірська, Андрій Гаркавий, Єгор Тімаков. Перший день розпочався з теоретичного матеріалу, де представники НАТО ознайомили учасників заходу з різними типами небезпечних речовин та методами їх виявлення і нейтралізації; захисту від радіації, включаючи принципи радіаційної безпеки, характеристики радіаційних речовин та методи вимірювання рівнів радіації тощо. Представники делегації України зустрілись із керівництвом Центру передового досвіду з радіаційної, хімічної та біологічної безпеки НАТО полковником Вольвгангом Рейхом та полковником Майклом Фірміні, з якими обговорили можливості кооперації між Центром та Національним університетом цивільного захисту України. Попереду ще чотири дні напружених практичних занять на полігоні.