Азербайджанські психологи приїхали до Харкова, аби навчитися допомагати рятувальникам (відео)
Репортаж Олександра Шемаєва, МГ “Об'єктивно-новини”
Вибухи, обвали і вогонь. У Харкові показали унікальні соціально-психологічні тренінги для рятувальників. Азербайджанські психологи завітали до Національного університету цивільного захисту, аби навчитися допомагати своїм надзвичайникам. Розробку українських експертів називають унікальною в Європі.
Ханум Софієва – головна психологиня Міністерства надзвичайних ситуацій Азербайджану. Жінка завітала до Харкова із делегацією для випробовування унікальних практичних тренінгів з поводження у надзвичайних ситуаціях.
Завдяки технологіям азербайджанські психологи відчули себе в епіцентрах вибухів, пожеж та обвалів. Ханум упевнена: такої унікальної програми немає в жодній країні Європи.
Ханум Софієва, головна психологиня Міністерства надзвичайних ситуацій Азербайджанської Республіки
Мы много чего нового для себя открыли. Мы думаем это как-то для себя перенять и разработать такой же тренинг для своих спасателей.
Давут Султанов каже: під час триденного тренінгу зміг відчути себе на місці рятувальників.
Давут Султанов, психолог Міністерства надзвичайних ситуацій Азербайджану
Работа спасателя – не самая легкая профессия, поэтому мы как психологи должны помогать им справляться с этой серьезной задачей и, соответственно, создавать для них всякие условия для облегчения этой работы. Данный тренинг помогает нам многому учиться и создавать для них эти условия.
Центр впровадження психотренінгових технологій працює на базі Національного університету цивільного захисту України. Над новітніми техніками підготовки майбутніх рятувальників працювали десять років.
Світлана Лебедєва, очільниця науково-дослідницької лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ
Зараз ми проводимо екстремальну психологічну підготовку рятувальників до виконання завдань за призначенням. Ми відпрацьовуємо психологічну витривалість, стресостійкість і експрес-адаптацію.
У центрі зазначають: згодом планують вдосконалити обладнання до рівня віртуальної реальності та запросити колег з Німеччини, Швейцарії та Болгарії.