Достовірні історії українських захисників та реалії війни: в НУЦЗ України та ЧІПБ презентували книгу «Гвардія наступу. Самовидець»

13 червня в Національному університеті цивільного захисту України та Черкаському інституті пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля відбулася презентація книги «Гвардія наступу. Самовидець» та колажів «Гвардія наступу». Автор видання, військовослужбовець бригади Нацгвардії «Буревій» Тимур Нагалевський розповів, що ідея створення книги належить Міністру внутрішніх справ України Ігорю Клименку. Захід організований та проведений Департаментом комунікації та Департаментом освіти, науки та спорту МВС. Із вітальним словом до гостей звернувся т.в.о. ректора Національного університету цивільного захисту України Ігор Романюк: «Сьогоднішній захід є надзвичайно важливим для курсантів та студентів обох закладів вищої освіти ДСНС. Майбутні рятувальники беруть приклад із наших бійців. Молодь повинна знати і завжди пам’ятати, завдяки кому може навчатися, жити і зустрічати завтрашній день, а також творити історію нашої держави».
У свою чергу, начальниця відділу патріотичного виховання та спорту Департаменту освіти, науки та спорту МВС України Наталія Казакова наголосила, що основною метою заходу є донести до кожного курсанта і студента ідею про незламність українського духу, справжніх героїв нації та об’єднаність усіх українців у боротьбі за свою незалежність.
Як зазначив автор книги Тимур Нагалевський, у книзі зібрано реальні історії про українських захисників і захисниць – нацгвардійців, поліцейських та прикордонників під час оборони Києва, а основною ідеєю твору є те, що історія – це також зброя.
Над створенням історико-військового видання у художньому форматі працювала велика команда, до складу якої увійшли фотографи, журналісти, ілюстратори, відеооператори. Під час написання твору автор відвідав бази підготовки бригад наступу Нацполіції, Нацгвардії й Держприкордонслужби та поспілкувався з військовими, які були учасниками оборони Київщини, Харківщини, Маріуполя, Сумщини, Херсонщини, та Чернігівщини.
Про історію створення книги розповіли сержант Нагалевський Тимур, старший радіотелеграфіст (командир групи) групи зв’язку відділення управління командира танкової роти військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, молодший сержант Назаренко Богдан, штаб-сержант третьої категорії групи соціального супроводу Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України, Денис Соколов, стрілець 1 відділення 1 взводу 37 роти 8 батальйону військової частини 3114 Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.
Про свою історію участі у бойових діях розповів військовослужбовець бригади «Спартан» Богдан Назаренко. Він став одним із прототипів книги. Не маючи військового досвіду, у 2022 році Богдан добровільно пішов боронити нашу землю від ворога. Він є автором збірника поезій, які надихають боротися далі. Деякі рядки із свого доробку він продекламував аудиторії.

Представник Департаменту комунікації МВС Денис Соколов зазначив, що презентована книга розповідає про звичайних бійців, які боронять нашу державу від ворога, але вони надзвичайні, бо мають велику силу волі та українську міць. Герої різні за віком, мають різний соціальний статус та життєвий досвід, але об’єднує їх спільна мете – нестримна жага прогнати ворога з рідної землі.
Під час заходу присутнім було продемонстровано документальний фільм про героїзм Гвардії наступу, зокрема про бригаду Гвардії наступу «Сталевий кордон».
Спілкування з автором книги та командою проєкту зацікавило майбутніх рятувальників та стало суттєвим підґрунтям для безлічі запитань, які ставили здобувачі вищої освіти обох вишів, а саме: як виникла ідея щодо створення видання, з кого писалися головні герої та про подальші плани.
Наприкінці презентації колективи закладів освіти ДСНС зробили спільне фото.