Досвід виживання після руйнівних катаклізмів та напрями для співпраці: науковці та курсанти Національного університету цивільного захисту України взяли участь у масштабному онлайн семінарі Токіо-Харків
6 вересня в Національному університеті цивільного захисту України відбувся масштабний онлайн семінар з представниками Японії. Головна тема зустрічі - реагування на масштабні руйнування, а також відновлення міст та території після таких катастроф. Учасниками заходу стали науково-педагогічні працівники, понад півсотні курсантів університету та Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗ України.
Онлайн семінар відбувся завдяки співпраці НУЦЗ України із Департаментом міжнародного співробітництва Харківської міської ради.
Харківський заклад вищої освіти ДСНС у сфері цивільного захисту японцям презентував начальник наукового відділу з проблем цивільного захисту та техногенно-екологічної безпеки науково-дослідного центру НУЦЗ України Максим Кустов. Доцент кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт НУЦЗ України Вадим Аветісян виступив з доповіддю «Методика підготовки майбутніх рятувальників в НУЦЗ України».
Про свій досвід щодо реагування на масштабні руйнування, а також відновлення міст після таких катастроф в Японії розповіли директор Департаменту екології та способу життя префектури Міягі - Хітоші Сато, заступник директора Департаменту екології міста Хігасіматусіма – Юуїчі Сузукі, головний технічний співробітник Токійського столичного уряду – Акіко Кобаяші та представник відділу міжнародних зв’язків Токійського столичного уряду – Суміре Азума.
Під час зустрічі представники Японії та НУЦЗ України визначили напрями для співпраці у сферах цивільного захисту та екологічної безпеки. Перспективним є обмін експертами та досвідом з питань підготовки фахівців безпекового сектору. Особливу зацікавленість викликали питання щодо співпраці між НУЦЗ України та Університетом Тохоку (префектура Міягі) у сенсі спільних наукових досліджень з реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях, під час руйнування будівель та евакуації населення із зон стихійних лих.
Національний університет цивільного захисту України