Фахівці та курсанти НУЦЗУ навчали вихованців інтернату з пошкодженням слуху безпеці життя, а також опановували мову жестів (оновлене відео)
Фахівці та курсанти навчальної пожежно-рятувальної частини Національного університету цивільного захисту України уже шістнадцятий рік поспіль опікуються безпекою своїх підшефних — вихованців Харківського обласного спеціалізованого навчально-виховного комплексу для дітей з вадами слуху – Харківської спеціальної школи № 5.
Так, 23 січня учні незвичайної школи відвідали університет. Метою їхнього візиту стало створення соціального відеопродукту — ролика для людей з пошкодженням слуху про правила використання вогнегасників. Школярі змогли на декілька годин перетворитись на рятувальників. Вихованці інтернату під чітким керівництвом своїх викладачів та науково-педагогічних працівників навчальної пожежно-рятувальної частини мали можливість взяти участь у гасінні імітованої пожежі, використавши вогнегасники, а також навчались основам рятування постраждалих з висоти. У свою чергу, курсанти та викладачі також опанували деякі “ази” дактильної абетки, а саме: як продемонструвати за допомогою мови жестів слова “пожежа”, “рятування”, “прохання про допомогу” та інші. У “незвичайному” уроці взяли участь і практичні працівники харківського гарнізону - співробітники ДПРЧ-6. Такий обмін досвідом між рятувальниками та учнями спеціалізованої школи є корисним: будь-яка надзвичайна ситуація може статися з людиною, що не чує. Тоді рятувальник повинен зрозуміти постраждалого з пошкодженням слуху, аби вчасно та якісно надати необхідну допомогу.
Багато корисного взнали вихованці підшефної школи, а у планах на майбутнє між НУЦЗУ та незвичайною школою - проведення навчально-тренінгових занять з безпеки життєдіяльності у зимовий період.
Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото — автора та відео - Дар'ї Ахмадуліної