Фахівці та курсанти НУЦЗУ провели заняття з безпеки життєдіяльності у Харківському спеціалізованому НВК для дітей із вадами слуху

25 квітня фахівці та курсанти Національного університету цивільного захисту України у підшефному Харківському обласному спеціалізованому навчально-виховному комплексі для дітей із вадами слуху провели «надзвичайні» заняття з безпеки життєдіяльності у рамках Дня цивільного захисту. Як діяти у разі виникнення пожежної небезпеки та як зберегти своє здоров’я при виникненні цієї непередбачуваної ситуації..., коли в неї потрапила людина, що не чує. Саме ці питання лягли в основу проведення «надзвичайних» занять. За задумом, осередком непередбачуваної ситуації стала актова зала, де виникла умовна пожежа. Коли пролунав сигнал тривоги, педагоги і діти евакуювалися із небезпечних зон і вишикувались у дворі навчального закладу. Цього дня школярі спостерігали гасіння імітованої пожежі, що продемонструвало пожежне відділення НУЦЗУ, пожежно-рятувальну техніку навчальної пожежно-рятувальної частини НУЦЗУ в дії, а також рятування «постраждалого» з другого поверху будівлі.

Курсанти факультету оперативно-рятувальних сил Ірина Кондратюк та Олександр Федоров ознайомили вихованців інтернату та педагогів із алгоритмом дій при виявленні радіаційного, хімічного та біологічного ураження, а також продемонстрували захисний одяг, який змогли приміряти бажаючі, та прилади радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

Ад'юнкти ад'юнктури кафедри пожежної профілактики в населених пунктах Юлія Михайловська та Роман Мележик ознайомили присутніх із керівними документами щодо пожежної профілактики, наголосили на основних діях під час виникнення пожежі, а також нагадали правила користування вогнегасниками.

Як зазначила заступник директора спеціалізованого НВК Галина Кукліна: «Діти складають найбільшу групу ризику, особливо ті, які мають фізичні вади. У пошуках цікавого вони найчастіше спричиняють надзвичайні ситуації або ж стають їх жертвами. І попередити, поінформувати їх про небезпеку, познайомити із першочерговими діями з ліквідації надзвичайних ситуацій і правилами збереження здоров'я та життя свого і близьких людей — головна мета усіх дорослих. Колектив нашого навчального закладу радіє, що має таких шефів-рятувальників, які протягом майже шістнадцяти років допомагають нам засвоювати справжню науку безпеки життя».

Проведення Дня цивільного захисту у підшефному освітньому закладі є традиційним заходом. Щороку проводячи його, фахівці НУЦЗУ намагаються включати до програми проведення більше практичних епізодів з відпрацювання дій при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото — Дарї Ахмадуліної