Фахівці та курсанти НУЦЗУ разом зі школярами з порушенням слуху розпочали створення низки навчальних відеопродуктів з безпеки життя мовою жестів
Фахівці та курсанти Національного університету цивільного захисту України разом із учнями Харківської спеціалізованої школи № 5, де навчаються діти з порушенням слуху, за участі представників засобів масової інформації розпочали створення низки навчальних відеопродуктів з безпеки життєдіяльності мовою жестів.
Так, 05 лютого на базі університету відбулися навчально-тренінгові заняття з безпеки життєдіяльності для педагогів та учнів незвичайної школи, що включили три етапи: правила користування вогнегасниками та гасіння імітованої пожежі; відпрацювання алгоритму дій при виявленні вибухонебезпечних предметів, правила безпеки під час перебування біля водоймищ. Це лягло в основу створення навчальних відеопродуктів — роликів для пересічних громадян з порушенням слуху про правила безпеки життя.
Старшокласники спеціальної школи для курсантів-випускників провели майстер-класи з опанування деяких “азів” дактильної абетки: як за допомогою мови жестів продемонструвати слова, словосполучення і цілі речення під час виникнення надзвичайної ситуації (пожежа, я глуха людина, допоможіть, невідомий предмет, задимлення тощо). Такий навчальний відеопродукт стане у нагоді майбутнім рятувальникам. Адже будь-яка надзвичайна ситуація може статися з людиною, що не чує. Тоді рятувальник повинен зрозуміти постраждалого з пошкодженням слуху, аби вчасно та якісно надати йому необхідну допомогу, а може, й врятувати життя.
Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото - Ігоря Котова