III Всеукраїнська науково-практична конференція “Проблеми психології діяльності в особливих умовах”

23 квітня в НУЦЗУ у рамках проведення Тижня психології відбулася III Всеукраїнська науково-практична конференція “Проблеми психології діяльності в особливих умовах”. У заході взяли участь понад 200 учасників, серед яких представники сектору безпеки та оборони України, вітчизняних наукових установ та закладів освіти, а також практики з Грузії та Іспанії.
В.о. проректора з наукової роботи НУЦЗУ, доктор наук з державного управління, професор, Заслужений працівник освіти України Світлана Домбровська відкрила конференцію, наголосивши на нагальній необхідності обговорення питань психологічного забезпечення професійної діяльності фахівців ризиконебезпечних професій.
З вітальним словом до учасників також звернулися: начальник Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Юрій Корецький, доктор психологічних наук, професор, декан факультету психології КНУ імені Тараса Шевченка, Заслужений працівник освіти України Іван Данилюк, завідувач кафедри філософії та педагогіки ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, доктор педагогічних наук, професор Олеся Смолінська, начальник кафедри психології та педагогіки Національної академії Національної гвардії України, кандидат психологічних наук, доцент Станіслав Ларіонов.
В межах пленарного засідання були обговорені актуальні проблеми діяльності психолога та забезпечення психологічної допомоги населенню в умовах воєнного стану. Зокрема, завідувач кафедри психології ЧНУ імені Богдана Хмельницького, доктор психологічних наук, професор Юлія Чистовська доповіла про психологічну допомогу особам, які пережили полон. Генеральний директор “Центру психічного здоров'я та профілактики залежностей”, професор кафедри психіатрії та медичної психології Тбіліського державного університету, доктор медичних наук, професор Ніно Окрібелашвілі проаналізувала явище навченої безпорадності у людей, постраждалих від травми війни. Проблемам реабілітації комбатантів були присвячені доповіді завідуючої психологічною лабораторією медичного реабілітаційного центру «Одеський» Інни Цибулько та керівника відділення психологічної реабілітації Центру бойової травми «Superhumans» Світлани Куценко. Президентка Всесвітньої асоціації екстреної психології в Україні (AMPE), представник міжнародної Асоціації екстреної психології в Європі та Азії, дослідник в Університеті Малаги Мелінда Ендрефі окреслила особливості надання психологічної допомоги населенню України в умовах війни психологами міжнародних організацій.
Про досвід надання екстреної психологічної допомоги населенню доповіли начальник відділу психологічного забезпечення ГУ ДСНС України у Запорізькій області Ілля Бородавко, заступник начальника відділу психологічного забезпечення ГУ ДСНС України у Харківській області Анастасія Сенько, психолог відділу психологічного забезпечення ГУ ДСНС України у м. Києві Валентина Каспірська.
Завершилась конференція підведенням підсумків та врученням сертифікатів.

III Всеукраїнська науково-практична конференція “Проблеми психології діяльності в особливих умовах”



Національний університет цивільного захисту України