Харківська область: протягом тижня рятувальники 462 разів залучались до гасіння пожеж на відкритих територіях

Курсанти Національного університету цивільного захисту України увійшли до складу оперативних підрозділів харківського гарнізону

 

Протягом тижня станом на 28 вересня рятувальники Головного управління ДСНС України у Харківській області 462 рази залучались до гасіння чагарників, сухої трави, очерету та сміття на відкритих територіях, з них лише за вихідні 260 виїздів, та 7 разів на лісові пожежі. Загальна площа таких пожеж склала близько 155 га. Пожежі виникали у Вовчанському, Балаклійському, Шевченківському, Лозівському, Богодухівському, Чугуївському та Харківському районах області, а також у Основ`янському, Немишлянському та Київському районах міста Харкова.

Найбільш резонансні пожежі:

- 28 вересня о 10:24 в Основ`янського районі міста Харкова на в`їзді Руднічному трапилась загоряння на відкритій території. Горів очерет та очисні споруди на приблизній площі 1 га. Працювало 4 автоцистерн ДСНС. Було залучено до гасіння пожежі 20 курсантів Національного університету цивільного захисту.

- 26 вересня о 11:00 в Вовчанському районі біля с. Лиман на відкритій території горіла трава та очерет на площі понад 50 га. На місці пожежі працювало 9 відділення ДСНС. О 03:30 пожежу вдалось ліквідувати.

-26 вересня 12:03 в місті Люботин, на вулиці Харківська на відкритій території горіли господарчі споруди, трава та гілля на площі понад 50 га. О 17:50 пожежу ліквідовано.

Чи не єдиною причиною виникнення вчорашніх пожеж на відкритих територіях є людський фактор.

Як бачимо, попередження рятувальників справджуються, а легковажне ставлення до їхніх порад призводить до катастрофічних наслідків.

Тож, зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час підвищення температурних показників, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області звертається до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Категорично забороняється:

• створювати смітники та спалювати відходи;

• розводити багаття у лісі та лісопосадках;

• палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

• залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

• спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

• дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

 

Прес-служба НУЦЗУ, за офіційними матеріалами ГУ ДСНС України у Харківській області