Круглий стіл «Актуальні питання радіаційного та хімічного захисту навколишнього середовища»
На базі інституту наукових досліджень з цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України був проведений круглий стіл «Актуальні питання радіаційного та хімічного захисту навколишнього середовища».
Захід зібрав практичні, наукові та освітні підрозділи системи ДСНС України, серед учасників заходу були керівники та представники Департаменту організації заходів цивільного захисту, Управління гідрометеорології ДСНС України, Національного університету цивільного захисту України, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України, Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України, Червоного хреста України та представники Головних управлінь ДСНС України в областях та м. Києві.
Засідання відкрив заступник голови ДСНС України Роман Примуш, який зазначив актуальність питань захисту населення та території України від загроз радіаційного та хімічного походження в умовах збройної агресії.
Модератором круглого столу була в.о. проректора НУЦЗ України з наукової роботи Світлана Домбровська, яка підкреслила важливість поєднання зусиль практичних працівників, науковців та освітян при формуванні конкретних проблемних питань, відпрацювання шляхів їх вирішення та якнайшвидшого впровадження новітніх наукових результатів у практичну діяльність.
Ректор ЛДУБЖД Дмитро Бондар висвітлив потенціал університету щодо вирішення проблемних питань у галузі радіаційного, хімічного та біологічного захисту.
Т.в.о. начальника Управління гідрометеорології Богдан Масовець представив можливості структурної мережі гідрометеорології та підкреслив особливості підвищення кваліфікації практичних працівників за програмами, які були розроблені науково-педагогічними працівниками НУЦЗУ. Також представники практичних підрозділів та органів управління ДСНС України доповіли про організаційні та технічні можливості мережі радіаційного моніторингу, окреслили проблемні питання щодо розвитку мережі хімічного контролю та подальшої співпраці при проходженні підвищення кваліфікації. Висвітлено шляхи модернізації оперативно-рятувальних підрозділів та розгортання модулів багатоешеленованого реагування на РХБ загрози CBRNUSAR та CBRNDET.
Начальник науково-дослідної лабораторії РХБ захисту та аналізу загроз навчально-наукового інституту оперативно-рятувальних сил НУЦЗ України Максим Кустов продемонстрував результати наукових напрацювань співробітників університету у галузі РХБ захисту та висвітлив можливості використання методів мінімізації зони радіаційного та хімічного забруднення за допомогою штучного ініціювання опадів.
За результатами проведення круглого столу зазначено про необхідність періодичного проведення таких зустрічей, що надають змогу актуалізувати існуючі проблеми у галузі РХБ захисту та скоординувати дії практичних працівників, науковців та освітян.
Заступник голови ДСНС Роман Примуш доручив створити робочі групи для вирішення основних нагальних проблем що були висвітлені під час круглого столу та підкреслив актуальність навчання та підвищення кваліфікації для працівників всіх відповідних установ ДСНС з питань РХ безпеки.
Національного університету цивільного захисту України