Лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ - 16 років

20 червня 2022 року виповнюється 16 років з дня створення в Національному університеті цивільного захисту України навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології.

Шлях розвитку та становлення лабораторії був не легким, але ефективним і плідним.

Протягом останнього року фахівці підрозділу приділяли увагу як науковим пошукам, так і практичній діяльності.

Так, науковий журнал НУЦЗУ «Проблеми екстремальної та кризової психології», видання якого було відновлено в цьому році, внесено до переліку фахових друкованих періодичних видань України та присвоєно категорію «Б».

Під керівництвом головного наукового співробітника Олександра Тімченка начальниця відділу організації медичної та психологічної допомоги МНС Азербайджанської Республіки Ханум Софієва захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата психологічних наук.

Було видано монографію "Оцінка та прогноз професійної придатності рятувальників Служби Порятунку Особливого Ризику МНС Азербайджанської Республіки: психологічний аспект", яка стала результатом спільних досліджень фахівців лабораторії та колег із Республіки Азербайджан.

Науковцями лабораторії отримано патент на корисну модель "Автономний пристрій для групової взаємодії".

Наразі фахівці лабораторії, починаючи з 24 лютого цього року, надають психологічну підтримку і допомогу тим, які виїхали за межі міста, людям похилого віку, хто не в змозі самостійно виїхати за межі Північної Салтівки, дітям, зокрема, й онкохворій малечі, яку за станом здоров'я неможливо евакуювати.

Не залишилися без уваги екстремальних психологів лабораторії і військові, які сьогодні на передовій, з ними було проведено спеціалізований соціально-психологічний тренінг «Захистити та вижити».

На лабораторію з перших днів війни було покладено науково-методичне забезпечення діяльності "Гарячої лінії" психосоціальної підтримки ДСНС.

Тож, психологи навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України продовжують виконувати свої не тільки професійні, а й людські обов’язки в умовах воєнного часу.

Національний університет цивільного захисту України