Мінна безпека, алгоритм виживання в умовах війни та поведінка у натовпі: фахівці НУЦЗ України розпочали проведення циклу безпекових інтерактивів для харківських волонтерів
08 серпня фахівці Національного університету цивільного захисту України розпочали проведення циклу навчально-тренінгових занять з безпеки життя під час війни. «Надзвичайні» навчальні тренінги проходитимуть за сприяння Управління у справах сім’ї та молоді Департаменту сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради у рамках проєкту Школа волонтерів AVA. Майже 60 харківських волонтерів різних вікових категорій є учасниками безпекових заходів, які проходитимуть поетапно.
Так, доцент кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки Ігор Толкунов довів присутнім алгоритм дій під час виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів, основні ознаки вибухонебезпечних предметів, які застосовуються в умовах сучасної повномасштабної війни, та порядок надання допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів.
Про алгоритм дій під час ракетних та авіаційних обстрілів і оголошення сигналу «Повітряна тривога», правило «двох стін» та безпечні місця-укриття розповів викладач кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Євген Криворучко. Фахівець університету закликав у жодному разі не нехтувати правилами безпеки, а також нагадав правила використання засобів тимчасової зупинки кровотечі (джгути, турнікети, підручні засоби).
Інтерактивне заняття з волонтерами про поведінку в натовпі провели фахівці навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру Яніна Маргієва та Владислав Платонов. Присутні отримали знання та практичні навички щодо безпечної поведінки у натовпі у воєнний час, а також обговорили можливі реальні ситуації та способи їх вирішення.
Загалом, протягом 6 років функціонування проєкту фахівці університету 2 рази на рік в рамках Школи харківських волонтерів проводять безпекові інтерактиви для молоді.
Національний університет цивільного захисту України