Мінна безпека, дії під час сигналу «Повітряна тривога» та як вижити, якщо опинився під завалами після обстрілів, – викладачі НУЦЗ України провели тренінгові заняття з безпеки для волонтерського руху Харкова

25 липня понад півсотні слухачів Школи волонтерського руху AVA при Департаменті у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міськради зібралися на тренінгових заняттях з безпеки життя під час війни, які провели викладачі Національного університету цивільного захисту України. Як не стати жертвою вибухонебезпечних предметів, залишених ворогом, і що робити, якщо знайшов такий вкрай небезпечний «сюрприз» – присутнім провів тренінг заступник начальника кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки НУЦЗ України Василь Матухно.

Докладно зупинилися викладачі й ще на вкрай болючій темі воєнного вторгнення – порятунку людей з-під завалів. Начальник кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт НУЦЗ України Андрій Лісняк наголосив на діях під час сигналу «Повітряна тривога», а також розповів присутнім, як діяти, коли не встигли добратися до укриття під час обстрілу, довів головні правилами, які допоможуть вижити під завалами та дочекатися на допомогу рятувальників. А також ознайомив волонтерів з алгоритмами надання само та взаємодопомоги під час ураження цивільного населення в умовах війни.

Фахівці Національного університету цивільного захисту України на регулярній основі проводять тренінгові заняття з безпеки життя під час воєнних дій для всіх верств населення, зокрема, учасникам волонтерських рухів Харківщини. Ця робота триває з початку повномасштабного вторгнення і набирає обертів. Бо ж необхідні знання допоможуть зорієнтуватися в найскладніших умовах та врятувати життя.

 

Національний університет цивільного захисту України