На факультеті пожежної безпеки НУЦЗ України відбулися практичні заняття із залученням засновника та головного інженера приватного підприємства
6 жовтня 2023 року на факультеті пожежної безпеки для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 261 «Пожежна безпека» доценткою кафедри пожежної профілактики в населених пунктах Оксаною Миргород були проведені практичні заняття з дисципліни «Системи забезпечення пожежної безпеки об’єктів» з теми «Розрахунок прогресуючого обвалення у програмному комплексі «ЛІРА-САПР». У занятті взяв участь засновник та головний інженер приватного підприємства «ПроектБудСтар» Роман Пурденко.
Під час занять здобувачі вищої освіти розглянули можливості процесу моделювання в програмному комплексі «ЛІРА-САПР», а також розкрили питання стійкості будівель та споруд до прогресуючого обвалення.
Роман Пурденко звернув увагу здобувачів вищої освіти на те, що будинки, які мають клас наслідків (відповідальності) ССЗ (значні наслідки) відповідно до ДСТУ-Н Б В.1.2-16, слід розраховувати на стійкість до прогресуючого обвалення внаслідок пожежі згідно з ДБН В.1.2-14, ДБН В.2.2-24 та інших нормативних документів (п. 4.2 ДБН В.1.1-7:2016).
Руйнування окремих опорних конструкцій висотної будівлі, в тому числі при втраті вогнестійкості під час пожежі, терористичних чи військових дій та інших надзвичайних ситуацій не повинно призвести до прогресуючого обвалення.
Запобігання прогресуючому обваленню має бути забезпечено комплексом об’ємно-планувальних та конструктивних заходів у сполученні з врахуванням можливих навантажень і впливів. Для цього необхідно приймати такі технічні рішення, які створюють нерозрізність конструктивної схеми висотної будівлі для перерозподілу зусиль у результаті розвитку в елементах конструкцій та їх з’єднаннях значних пластичних деформацій, які повинні забезпечити загальну стійкість будівлі при локальних руйнуваннях.
Національний університет цивільного захисту України