На канатній дорозі у парку Горького пройшли навчання курсантів НУЦЗУ. Репортажі Всеукраїнських ЗМІ
Фахівці та курсанти НУЦЗУ провели навчання з рятування постраждалих з висоти у Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького
відео Ахмадуліної Дар`ї (прес-служба НУЦЗУ)
На канатній дорозі у парку Горького пройшли навчання курсантів Національного університету цивільного захисту
Репортаж Анастасії Посохової, ТРК UA.Суспільне мовлення Харків
Пасажирів знімали з кабінки канатної дороги. Висота атракціону — понад 20 метрів.
«Вдягнули на дві руки. Далі середню стягуємо сюди та звичайним карабіном об’єднуємо усі три петлі. Далі безпосередньо за цей карабін рятуємо потерпілих.»
Викладач університету кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт Андрій Мельниченко показує спорядження з яким мають спасати людей. Пристрій називає косинкою.
«На даному епізоді була висота 22 метри. Взагалі тут найвища точка це 26 метрів, але ніякої ролі висота не має значення. Також ми рятували з колеса огляду. Також проходили навчання: ми спускали постраждалих з верхньої точки. Це 54 метри. Найвищі кабінки були. Рятували звідти. Ніякого значення не має висота», — каже Андрій Мельниченко.
За сценарієм навчань, сталася аварійна зупинка атракціону. На висоті у кабінках — чотири людини. Серед них вагітна дівчина Андрія Мельниченка — Катерина.
«Він не перший раз проводить такі рятувальні навчання. Він і з колеса знімав також не один раз, можливо бачили. Звичайно це на день рятівника. Тому я була в ньому на 100 відсотків впевнена і бачила його роботу», — говорить Катерина Різопуло.
Навчання тривали менш як пів години. У них взяли участь викладачі та третьокурсники університету. Спеціальної підготовки не проводили, каже завідувач курсами рятувальної та спеціальної підготовки Сергій Кулаков.
«Неодноразово підіймалися на колесо огляду. Там 54 метри, тут — 22. Там складніше було підійматися по конструкціях. Тут своя специфіка: троси, ви самі розумієте, висота, вітер, вагітні жінки, і так далі», — розповідає Сергій Кулаков, завідувач курсами рятувальної та спеціальної підготовки.
Спостерігали за учасниками навчать першокурсники. За словами Кулакова, їх до висотних робіт допусатять за два роки.
https://kh.suspilne.media/news/41974
https://www.youtube.com/watch?v=FY9aGDaE5Yg
Для навчань студентів-рятувальників у парку Горького зупинили канатну дорогу (відео)
Репортаж Василиси Степаненко, МГ Об'єктивно
Чотири пасажири, серед яких вагітна жінка, застрягли в кабінках на харківській канатній дорозі. Це – легенда навчань, які провели курсанти університету цивільного захисту.
Василиса Степаненко, кореспондентка
Канатна дорога зупинилася з пасажирами в кабінках. Саме зараз рятувальники знімають людей, які застрягли на висоті більше 20 метрів. Але загрози немає і хвилюватися не варто, адже це традиційні навчання у парку Горького.
Це рятувальна косинка. Вона предназначена для рятування людей з висоти.
Андрій Мельниченко – викладач Національного університету цивільного захисту. Він демонструє курсантам першого курсу як рятувати людину з висоти.
Андрій Мельниченко, викладач кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт НУЦЗУ
Практика дуже корисна. На цій канатній дорозі існують місця, де болотна місцевість. Там неможливо дістатись на автодрабині пожежній. Тому лише за допомогою спорядження спеціального можливо рятувати людей.
Викладач знімав з кабінок двох пасажирів. Серед них і його кохана, яка начебто вагітна.
Катерина, врятована
Страшно только наверху. Сделать первый шаг, вот этот, из кабинки самый страшный. Дальше уже начинаешь доверять, что тебя спустят, что все безопасно.
Довжина канатної дороги – близько 1400 метрів. У Харкові вона працює вже 46 років. Пасажири підіймаються на висоту до 26 метрів. Навчання для курсантів саме на канатній дорозі проходять вперше.
Сергій Кулаков, завідувач курсами рятувальної та спеціальної підготовки НУЦЗУ
У нас є досвід з колесом огляду. Років вісім двічі на рік ми рятували людей з висоти 54 метри. Усі за власним бажанням. Це додаткова професія, яку вони отримують у процесі навчання.
Микола Буцула навчається на 3 курсі виші. Розповідає: найскладнішим було перебратися з балки на трос. Головне, додає курсант, заспокоїти людину та переконати, що все буде добре.
Микола Буцула, курсант НУЦЗУ
Это обычная работа спасателя. Он каждый день должен уметь и быть подготовленным делать эту работу. Для него это должна быть повседневная задача, и в этом не должно быть никаких трудностей.
Курсанти першого курсу вподобали такі навчання. За їхніми словами, старші хлопці впоралися професійно.
Максим Гріцев, курсант НУЦЗУ
В общем, это интересно. Потому что мы должны знать обо всех сферах. Как мы будем спасать людей, где могут быть проблемы, с чем мы можем столкнуться.
В університеті планують і надалі проводити подібні навчання, аби майбутні рятувальники завжди були готові до надзвичайних ситуацій.
https://www.objectiv.tv/objectively/2019/10/09/dlya-navchan-studentiv-ryatuvalnikiv-u-parku-gorkogo-zupinili-kanatnu-dorogu-video/
Харьковские спасатели впервые провели учения на канатной дороге
Репортаж Марії Соловйової, ТРК “Харьковские известия”
Чи може звичайна прогулянка закінчитись надзвичайною ситуацією? Особливо коли відбувається екстрена зупинка на канатній дорозі, так ще і на висоті приблизно 22 метри. Теоретично - так.
В парке Горького курсанти Національного університету цивільного захисту провели навчання з рятування постраждалих на висоті. Для цього студенти інсценували надзвичайну ситуацію. За легендою, під час раптової зупинки канатної дороги у двох кабінках застрягли люди, в тому числі і вагітна дівчина. Курсанти мають їх спустити на землю. Рятувальники розповідають, таке навчання проводять вперше - все аби розвинути навички висотної підготовки. Наразі курсанти допомагають людям, які застрягли на висоті 22 метри.
Микола Буцуло курсант Національного університету цивільного захисту України
Нет, это не страшно - это обычная работа спасателя. Он каждый день должен уметь и быть подготовленным делать такую работу. Для него это должно быть повседневная задача и в этом не должно быть никаких трудностей.
Альпініське спорядження використовують через те, що у парку Горького є болотна місцевість, де не можливо використовувати пожежні драбини. А от найголовніше у таких ситуаціях, розповідають рятувальники, не піддаватись паніці, адже це може значно загальмувати весь процес.
Сергій Кулаков завідувач курсами рятувальної та спеціальної підготовки Національного університету цивільного захисту України
Як правило на при таких ситуаціях у людей починається паніка і так далі. Тобто страх вийти з кабінки по мотузці і так далі, основне це паніка, тобто панікують, починають пригати і так далі - що робити ні в якому разі не можна. В любому разі прийдуть рятувальники, спасуть, опустять і буде все нормально.
Далі на постраждалих одягають спеціальні так звані "косинки". Рятувальники розповідають - вони створені для будь-яких випадків, в тому числі і для людей з інвалідністю.
Андрій Мельниченко викладач кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт Національного університету цивільного захисту України
Вона виглядає як трикутник, в неї є силові такі конструкції, як оці петлі. Вдягається вона дуже просто. На одну руку, на іншу. Подивіться вдягнули на дві руки. Далі - середню стягуємо сюди та звичайним карабіном з'єднуємо усі три петлі. Далі безпосередньо за цей карабін рятуємо потерпілих.
За процесом спостерігали і першокурсники. Вони проходять курс "верхолаз-рятівник". Підбиваючи підсумки - діляться, із теорією все зрозуміло, тепер чекають на практику.
Владислав Попов курсант 1-го курсу Національного університету цивільного захисту України
Сподіваюсь через рік робити так само, навчитись так само і допомагати людям. Найголовніше не боятися, і все вийде!
http://izvestia.kharkov.ua/tv-proekty/hi/3689/1295603.html
У Харкові курсанти провели навчання з порятунку людей під час аварії на канатній дорозі
Репортаж В'ячеслава Модієвського, Всеукраїнська агенція Укрінформ
https://www.youtube.com/watch?v=kxcxpaIIzOE
Навчання з рятування постраждалих з висоти у Харкові
Репортаж Андрія Марієнка, Всеукраїнська агенція “УНІАН”
https://photo.unian.ua/theme/90030-ucheniya-po-spaseniyu-postradavshih-s-vysoty-v-harkove.html
Харьковские спасатели впервые провели учения на канатной дороге
Репортаж Василя Голосного, інформагенція “Городской дозор”
Курсанты Национального университета гражданской защиты Украины 9 октября провели учения по спасению пострадавших с высоты на канатной дороге в парке им. Горького.
Как сообщил заведующий курса специальной и спасательной подготовки НУГЗУ Сергей Кулаков, учения на канатной дороге впервые провели в Харькове и, возможно, даже в Украине. В них приняли участие курсанты третьих курсов факультетов оперативно-спасательных сил и пожарной безопасности, а также слушатели магистратуры. За их работой наблюдали первокурсники. Студенты прошли курс специальной и спасательной подготовки по профессиям «верхолаз» и «верхолаз-спасатель».
По легенде учений, канатная дорога внезапно остановилась. Спасателям необходимо было эвакуировать «пострадавших» - несколько человек, в том числе «беременную» девушку. Их эвакуировали из двух кабинок. Спасатели поднялись по опоре наверх, по тросу добрались до кабинок, надели на «пострадавших» спасательные косынки и на канатах спустили их на землю.
Как сообщил преподаватель кафедры организации и технического обеспечения аварийно-спасательных работ Андрей Мельниченко, однажды канатная дорога уже останавливалась, поэтому спасатели должны быть готовы к подобным ЧС. В парке Горького есть места, где нельзя использовать пожарную автолестницу, например, над болотом. Поэтому спасатели пользуются альпинистским снаряжением.
«Это очень благородная профессия. Спасатель - это не только тот, кто тушит пожары, но и, например, альпинист, который спасает с высоты», - отметил Андрей Мельниченко.
Студентка Харьковского национального педагогического университета имени Г.С. Сковороды Екатерина Ризопуло впервые оказалась в такой ситуации. По ее словам, она решила попробовать свои силы и поддержать своего парня-спасателя. Самое страшное, отметила девушка, - сделать первый шаг из кабинки и начать спускаться.
«Когда спускаешься, в основном, смотришь в одну точку, сосредотачиваешься, и это не пугает. Спускают медленно, это не страшно. Страшно сделать первый шаг. В таких случах нужно не паниковать, позвать на помощь - внутри кабинок есть номера телефонов, по которым можно позвонить и быть уверенными, что вас спасут, быстро и со всем снаряжением», - рассказала студентка.
Она отметила, что спасатель четко инструктировал, что нужно делать, и это помогло справиться с задачей.
Заведующий курса Сергей Кулаков сообщил, что опыт работы на высоте у спасателей большой. Например, уже восемь лет подряд два раза в год такие учения проводили на колесе обозрения, на высоте 54 м. А на канатной дороге учения провели впервые.
«Каждый будущий спасатель должен иметь навыки спасения не только из домов, но и с высоты. В данном случае - с канатной дороги. Курсанты проходят такие учения по собственному желанию, это дополнительная профессия», - сообщил преподаватель.
Он отметил, что главное для людей, которые оказались в такой ситуации, - не паниковать, потому что спасатели всегда придут и помогут.
Справка. Подвесная канатная дорога в парке им. Горького работает уже 48 лет, связывает район ул. Сумской с Павловым Полем. Общая протяженность маршрута – 1387 м. Время поездки в один конец — 18 мин, высота подъема кабинок – от 8 до 26 м. Из кабинок открывается вид на парк им. Горького, Ботанический сад Харьковского национального университета им. В. Каразина, центр города, Лесопарк.
http://dozor.kharkov.ua/news/social/1214712.html