На Печенізькому водосховищі рятувальники і курсанти Національного університету цивільного захисту України провели навчання
На Печенізькому водосховищі рятувальники і курсанти Національного університету цивільного захисту України провели навчання
Репортаж Лариси Говіної, ТРК Еспрессо TV та АТН
На Печенізькому водосховищі сьогодні багатолюдно. Курсанти Національного університету цивільного захисту показували тут, що необхідно робити при надзвичайній ситуації на льоду.
Валерій Бондар, викладач курсів рятувальної та спеціальної підготовки університету, запевняє, що кожен, хто виходить на лід, повинен дотримуватися правил, які допоможуть уберегти життя.
Рибалкам, які часто бувають на водоймі, радять з собою мати предмети, які знадобляться: цвяхи, прикріплені до мотузки, гілки, лижі, все, що можна використовувати, щоб зачепитися за лід і утриматися на плаву.
Також під час заняття продемонстрували, як правильно пересуватися на льоду і що робити, якщо все ж таки людина опинилася у воді.
Валерій Бондар, викладач курсів рятувальної та спеціальної підготовки Національного університету цивільного захисту України
Показали та розповіли про те, що на аварійному льоду потрібно вибиратись і прямувати туди, звідки ти прийшов. Адже лід тебе витримав, ти пройшов по льоду, Так само діє і рятувальний розрахунок, який повинен пересуватись його слідами.
Напередодні рятувальникам надійшло повідомлення про те, що в Лозівському районі під лід провалилося двоє рибалок. На місці, де сталася біда, рятувальники побачили пролам у кризі, до пошуків приступили негайно, але знайти тіла чоловіків вдалося лише на наступний день.
Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Хар. обл.
Пропало двоє чоловіків. По-перше, це охоронець цього об'єкту, а такоже мешканець села Михайлівка, рідні люди.
Щоб прогулянка людини по льоду була безпечною, товщина його повинна бути більше семи сантиметрів, а ось виїжджати на машині на лід можна, тільки якщо він не менше тридцяти сантиметрів. Також потрібно звертати увагу на колір льоду: якщо він темний і без плям, значить, безпечний.
Валентин Шкільов, провідний державний інспектор відділу водних ресурсів "Харківський рибальський патруль"
Зараз крига вже небезпечна, вже тепло, вона вже покрита білими плямами. Тобто пересуватися нею небезпечно.
Через потепління виходити на лід стало небезпечно, адже він вже починає ставати тонким. Тому рибалкам радять бути обережнішими.
https://atn.ua/dosug/na-pechenezhskom-vodohranilishche-spasateli-i-kursanty-proveli-ucheniya
Репортаж Андрія Марієнка, Всеукраїнська агенція УНІАН
Репортаж Анни Почапської, ТРК Р-1