Науково-педагогічні працівники та слухачі магістратури управління НУЦЗУ стали учасниками тактико-спеціальних навчань, що відбулися на території Зміївської ТЕС

16 грудня Головним управлінням ДСНС України у Харківській області проведено пожежно-тактичні навчання на території Зміївської теплової електростанції ПАТ «Центренерго». У навчаннях взяли участь науково-педагогічні працівники та слухачі магістратури управління Національного університету цивільного захисту України.

31 грудня 1960 року введений в експлуатацію перший енергоблок Зміївської ТЕС — найбільшої електростанції у Харківській області та однієї з найбільших теплових електростанцій України. З того часу вона забезпечує електроенергією 3 області: Харківську, Полтавську та Сумську.

Донедавна пожежну безпеку теплоелектростанції забезпечувала 34-та Державна пожежно-рятувальна частина ГУ ДСНС України у Харківській області з охорони Зміївської ТЕС ПАТ «Центенерго». Окрім охорони самого об’єкту, даний пожежний підрозділ надавав допомогу у гасінні пожеж будівель та об'єктів селища Слобожанське, на території якого знаходився. Бійці цього підрозділу прибували на об’єкти громади протягом 5-10 хвилин. Проте ситуація змінилась із закриттям цієї пожежної частини у січні поточного року. Наразі територію Слобожанської територіальної громади обслуговує 58-ма Державна пожежно-рятувальна частина, що розташована у м. Зміїв на відстані біля 30 км.

Тому задля розуміння реальних масштабів проблеми забезпечення пожежної безпеки у даній адміністративній одиниці і на теплоелектростанції зокрема, 16 грудня Головним управлінням ДСНС України у Харківській області проведені пожежно-тактичні навчання. Вони були організовані так, аби бути максимально наближеними до реальних умов. Після сигналу про виникнення умовної пожежі на енергооб’єкті, рятувальники виїхали зі своїх підрозділів, що розташовані у Змієві, Харкові та інших населених пунктах.

За легендою навчань, внаслідок підвищення вібрації на підшипниках ТГ-8 стався розрив мастилопроводу системи змащення валу турбіни в турбогенераторному відділенні котельно-турбінного цеху 2-ї черги (КТЦ-2) Зміївської ТЕС, в ході розтікання якого відбувається перегрівання силових кабелів із наступним спалахуванням. З мастилопроводу стався витік мастила у кількості близько 2 тон. Під час його горіння сталось сильне задимлення цеху, пожежа охопила обладнання турбогенератора, вогонь швидко поширився шляхом розтікання мастила на нижні рівні об’єкту. Обладнання, охоплене полум’ям, становить загрозу іншим технологічним установкам, що обслуговують інший турбогенератор. Складність гасіння даної пожежі полягала в тому, що необхідно одночасно проводити гасіння пожежі на трьох рівнях.

Спочатку до місця події прибули члени добровільної пожежної дружини підприємства і розпочали гасіння за допомогою вогнегасників. Першими до місця події прибули 2 автоцистерни та автодрабина Державної пожежно-рятувальної частини з міста Змієва. Вогнеборці відразу розпочали розвідку пожежі та проводили усі дії щодо ліквідації надзвичайної події. Через деякий час до місця прибули підрозділи ДСНС з Мерефи, Балаклії, Первомайського, Нової Водолаги та Харкова, долаючи шлях від 25 до 60 км. Загалом у навчаннях взяли участь 9 одиниць пожежно-рятувальної техніки та близько 100 чоловік особового складу ДСНС. Через значну віддаленість від місця виникнення умовної пожежі, час прибуття перших підрозділів ДСНС склав 35 хвилин, останніх – близько години.

Важливість навчань не можна недооцінювати, адже вони яскраво показали, що проблему у забезпеченні пожежної безпеки всієї Слобожанської громади без наявності на її території пожежно-рятувального підрозділу не можна вирішити. З цією метою вкрай необхідно якнайшвидше створити місцевий пожежний підрозділ саме у селищі Слобожанське.

 

Прес-служба НУЦЗУ, за офіційними матеріалами ГУ ДСНС України у Харківській області