Особливості цивільного захисту в умовах воєнного конфлікту: колектив експертів НУЦЗ України у співпраці з італійськими колегами підготували монографію, яка стане основою навчального матеріалу для європейських освітян з різних країн
У рамках співпраці з університетом Тор Вергата м. Рим (Італія) та університетом Республіки Сан-Марино авторський колектив НУЦЗ України: викладачі та науковці напрямків цивільного захисту, які особисто брали участь у ліквідації наслідків ворожих обстрілів на території Харківщини, на основі свого унікального досвіду та узагальненого досвіду роботи ДСНС випустили монографію. До фінансування видання та розповсюдження наукової праці долучились фахівці з Обсерваторії безпеки та РХБ захисту і Європейського центру медицини катастроф.
У науковій праці детально описано умови та нові виклики, в яких довелося працювати системі цивільного захисту в перший рік повномасштабного вторгнення, а саме: особливості організації служби цивільного захисту в умовах війни, забезпечення радіаційного та хімічного захисту, гасіння пожежі під ворожими обстрілами, взаємодії з волонтерами та надання психологічної підтримки військовим, рятувальникам та цивільним громадянам.
Ще у вересні на Міжнародній конференції науковців та практичних фахівців з галузі цивільного захисту начальник наукового відділу з проблем цивільного захисту та техногенно-екологічної безпеки науково-дослідного центру НУЦЗ України Максим Кустов презентував науковий труд, який викликав жваву зацікавленість у міжнародної спільноти. Європейські фахівці високо оцінили досвід українських колег з Харкова.
Для більш зручного ознайомлення практичних та наукових працівників у галузі цивільного захисту європейських країн видання вийшло трьома мовами: українською, італійською та англійською. Сучасний досвід українських рятувальників, який детально описаний в науковій праці, буде впроваджено в навчальний процес для європейських освітян.
Національний університет цивільного захисту України