Події університету в ефірі ЗМІ

У селищі Фігуровка, що на Харківщині, відкрився табір для першокурсників Національного університету цивільного захисту України.
178 курсантів проходитимуть тут фізичну підготовку та виконуватимуть фрагменти занять з різних навчальних дисциплін.
Володимир Садковий, ректор НУЦЗУ

За 30 років ви самі побачили такі будови, котрі з’явилися, класи навчальні. Все для того, щоб сьогодні готувати, дійсно, рятувальників в літній період, давати їм повну закалку, фізичну в першу чергу.
 
Перед заселенням курсанти взяли участь у професійно-спортивній естафеті. Серед завдань: біг, подолання перешкоди та рятування потерпілого на воді.
Кирило Пономарьов приїхав вчитися на рятувальника з Луганщини. Під час естафети курсант виконував вправу “самогасіння”. Хлопець розповідає: вперше відпрацьовував таке завдання на практиці.
Кирило Пономарьов курсант НУЦЗУ
 
Я готовий в разі якоїсь надзвичайної ситуації пожертвувати своїм життям заради життя інших.
 
Микита Шульженко під час естафети мав знайти, нібито, вибухонебезпечний предмет в зоні розмінування та ліквідувати його.
Микита Шульженко, курсант НУЦЗУ
 
Обережно розкопати його та вийняти. Далі треба було віднести його в зону вибуху, там він буде знешкоджуватися та підірвати.
Наприкінці естафети ректор університету вручив курсантам грамоти за відмінні успіхи у навчанні та службі. У таборі першокурсники навчатимуться до 15 липня.
 
 
 
Новини телеканалу Р1. Вечiрнi новини » Стрічка новин » Курсанти університету цивільного захисту розпочали практичні навчання. Журналіст Ксенія Ручка. 7 Червня 2021
Курсанти-першокурсники національного університету цивільного захисту України розпочали практичні навчання. На тренувальному полігоні вони взяли участь у першій професійно-спортивній естафеті. Детальніше – у наступному сюжеті.
Понад 170 першокурсників університету цивільного захисту України прибули до навчального табору в Чугуївський район, аби пройти курс молодого бійця. Для курсантів влаштували спортивну естафету, де вони мали на практиці відпрацювати теоретичну підготовку. Стати рятувальником 18-річний Кирило мріяв з дитинства. На навчаннях він виконував вправу з самогасіння. Для цього має спеціальний костюм.
Це протигаз, далі йдуть захисні рукавиці, сам костюм, капюшон та бахіли. Це все, з чого складається захисний комплект.
Та небезпека Кирила не лякає, хлопець говорить, що вже зараз за потреби готовий рятувати життя людей.
Кирило Пономарьов, курсант НУЦЗУ
Відчуття спочатку адреналіну, але потім спокою, тому що нас гарно проінструктували. Я готовий у разі якоїсь надзвичайної ситуації пожертвувати своїм життям заради життя інших.
Розпочалася естафета з вправ з легкої атлетики, адже для рятувальників одна з найважливіших професійних якостей – витривалість. Молоді бійці долали водні перешкоди, рятували потерпілого на воді, розміновували та знешкоджували знайдені боєприпаси. Також виконували вправи з гирьового спорту, біатлону, проводили аварійно-рятувальні роботи та евакуацію постраждалих.
Василь Матухно, старший викладач кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки НУЦЗУ
Одним з розділів дисципліни спеціальної військової підготовки є радіаційний, біологічний та хімічний захисти, де ми тренуємо наших молодих рятівників для того, щоб вони в будь-якій надзвичайній ситуації не панікували. Якщо, припустимо, горить людина, як правильно її покласти на землю, зробити самогасіння.
Протягом року курсанти теоретично готувалися до зборів. Тепер 45 днів будуть відпрацьовувати вправи на практиці. Софія вчиться на психолога, проте впевнена, що фізична підготовка чи не найважливіша в роботі рятувальників. У цих навчаннях вона також відпрацьовує вправи поводження зі зброєю.
Софія Коваленко, курсантка НУЦЗУ
У мене це дуже гарно вийшло. Ми до цього дуже довго готувалися й сьогодні все дуже гарно пройшло. Мені тут дуже подобається, дуже важко тут, не кожен зможе це пройти. Але якщо в тебе є сильний дух, то в тебе все вийде.
Кожного ранку у курсантів підйом о шостій ранку та практична підготовка. Артем зізнається, що навчатися важко, та додає, що рятувальник для нього не професія, а покликання.
Артем, курсант НУЦЗУ
Маленький хлопчик біг, послизнувся впав і він ще плавати не міг і почав тонути. Я побачив це й вирішив допомогти, витяг з води. І якось потім так сталося, що я задумався над цією професією й так прийняв рішення. Перші дні було важко, звикали до режиму, до кількості людей, які пересуваються тут. А так, з часом звикаю.
30 років тому на навчально-тренувальному полігоні було проведено перші табірні збори. Протягом цих років тут пройшли тренування понад 7 тисяч курсантів, які нині працюють та обіймають різні посади в органах Державної служби з надзвичайних ситуацій України.
Володимир Садковий, ректор НУЦЗУ
Вимоги сьогоднішнього дня до нас, до курсантів, до випускників – дуже серйозні вимоги. Треба, щоб люди були фізично загартовані, в першу чергу, у повній мірі розуміли той об’єм знань, котрій сьогодні потрібен на практиці, для того, щоб створювати всі можливі умови для ліквідації любих надзвичайних ситуацій, гасіння складних пожеж, рятування людей в різних ситуаціях. Тому це дуже важлива справа.
Наступні півтора місяця курсанти проведуть у таборі. Після чого поїдуть на кілька тижнів відпочивати додому.
Ксенія Ручка, Дмитро Поздняков