Представники ДСНС та НУЦЗ України взяли участь у практичній конференції щодо нагальних тенденцій розвитку гендерної політики органів системи МВС

6 грудня у Києві пройшла конференція «Сучасні тенденції розвитку гендерної політики органів системи МВС». У заході взяли участь заступниці Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук та Катерина Павліченко, координатор проектів ОБСЄ в України Генрік Вілладсен, Надзвчиайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Тобіас Тиберг, очільниця Офісу ООН Жінки в Україні Домініка Стояноська, командувач Національної гвардії України Микола Балан, очільники та представники ДСНС України, Державної міграційної служби України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, закладів вищої освіти сектора безпеки й оборони та інші. Під час заходу було обговорено результати впровадження політики гендерної рівності у структурах Міністерства внутрішніх справ.

«МВС підтримує ідеї рівноправ'я у секторі безпеки та оборони. Одним із фундаментальних кроків у ґендерному паритеті стало прийняття нашою державою низки документів: Резолюції ООН 1325, державної програми та спільних документів співпраці Україна — НАТО. МВС стало одним із перших серед державних структур, хто затвердив власний план заходів на виконання резолюції ООН», – наголосила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

У ході конференції працювали п'ять секцій: “Презентації результатів роботи з упровадження ґендерної політики з 2018 по 2019 роки”, “Міжнародна підтримка реалізації ґендерної політики в органах системи МВС”, “Запобігання та протидія домашньому насильству: здобутки та виклики”, “Огляд реалізації пілотного проекту “Врахування ґендерного аспекту в закладах вищої освіти сектора безпека та оборони”, “Виклики та подальші плани на наступний рік” (робота у групах).

Про стан впровадження ґендерної політики в системі ДСНС довів до відома присутніх на секції “Презентації результатів роботи з упровадження ґендерної політики з 2018 по 2019 роки” заступник директора Департаменту персоналу ДСНС України Василь Фурман. Зокрема він зазначив, що, коли наша держава робить упевнені кроки вперед на шляху євроінтеграції, у Державній службі України з питань надзвичайних ситуацій гостро постало питання рівності прав чоловіків та жінок. Тож, підтримуючи дії Уряду щодо політики гендерної рівності, у ДСНС активно розпочався процес розширення прав і, перш за все, кар’єрних можливостей представниць прекрасної статі.

Про здобутки та врахування ґендерного аспекту у життєдіяльності Національного університету цивільного захисту України доповів проректор з персоналу Андрій Титаренко під час роботи секції “Врахування ґендерного аспекту в закладах вищої освіти сектора безпека та оборони”. “НУЦЗ України бере активну участь у спільному проекті Кабінету Міністрів України, Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» та НАТО «Уніфікація гендерної освіти у навчальних закладах сектору безпеки і оборони України». Ми активно здійснюємо заходи, що сприяють ґендерній рівності та збільшенню участі жінок в діяльності навчального закладу», - зазначив полковник Андрій Титаренко.

Активними учасницями міжнародного форуму стали також провідна фахівчиня відділу забезпечення соціально-гуманітарної роботи ОРС ЦЗ ДСНС, радниця Голови ДСНС з ґендерних питань Ніна Марушенко, провідна фахівчиня відділу зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Вікторія Коленко, професорка кафедри психології діяльності в особливих умовах Ольга Скориніна-Погрібна.

 

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото — авторки