Представники НУЦЗ України стали учасниками регіонального методичного семінару «Внутрішнє забезпечення якості як дієвий інструмент змін в університеті»
06 березня представники НУЦЗ України взяли участь в регіональному методичному семінарі «Внутрішнє забезпечення якості як дієвий інструмент змін в університеті», який відбувся в місті Житомир. Організаторами семінару стали Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти у партнерстві із Житомирським державним університетом імені Івана Франка.
Національний університет цивільного захисту України представили заступник начальника центру-начальник відділу організації освітньої діяльності навчально-методичного центру Максим Журавський та начальник кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки факультету оперативно-рятувальних сил Андрій Калиновський.
Науковий форум зібрав освітян і фахівців з різних регіонів нашої держави, які обговорили питання щодо забезпечення якості вищої освіти, зокрема, гарантів освітніх програм, керівників університетів та структурних підрозділів, а також працівників підрозділів, відповідальних за внутрішню систему забезпечення якості вищої освіти.
На заході були присутніми голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко, заступники Національного агентства Олена Єременко та Наталія Стукало, член агентства Олександр Длугопольський, заступник голови Житомирської військової адміністрації Юрій Денисовець, а також понад 100 представників закладів вищої освіти з Києва, Житомира, Ніжина, Одеси, Рівного, Чернівців, Вінниці, Луцька, Чернігова, Харкова, Тернополя, Острога, Хмельницького, Львова, Запоріжжя, Дніпра та ін. Захід розпочався зі вшанування пам’яті воїнів, які віддали своє життя за Україну.
У ході методичного семінару Андрій Бутенко представив напрацювання Національного агентства протягом останніх 5 років. Він акцентував увагу на ролі внутрішньої системи забезпечення якості в розвитку університету. Зауважив, що головним бар’єром до якості є її імітація, дисбаланс старих і нових знань, відсутність поступовості в реалізації забезпечення внутрішньої якості освіти. Пані Наталія Стукало зупинилася на постакредитаційному моніторингу та європейському векторі розвитку української вищої освіти. Озвучила перші результати пілотного впровадження цього процесу, до якого долучився і Житомирський державний університет імені Івана Франка.
Свій виступ щодо викликів реалізації інституційних політик внутрішніх систем забезпечення якості ЗВО пані Олена Єременко побудувала на кейсах з акредитаційних справ регіону і проговорила основні проблеми, які можуть спіткати систему внутрішнього забезпечення якості. Зауважила, що без вертикальної і горизонтальної взаємодії в інституції не буде функціонувати внутрішня система якості. У презентованому виступі Олександр Длугопольський представив певні приклади використання Al та Big Data для підвищення якості викладання та навчання (на прикладі галузей 05 та 07).
Усі виступи спікерів викликали дискусію присутніх і жваве обговорення.
Житомирський державний університет імені Івана Франка та Державний університет «Житомирська політехніка» презентували кращі практики із реалізації внутрішніх систем забезпечення якості вищої освіти.