Представники НУЦЗ України взяли участь у Міжнародному круглому столі «Законодавчі аспекти протидії особливо небезпечним злочинам в Україні»
14 - 15 березня 2024 року в м. Києві відбувся Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Законодавчі аспекти протидії особливо небезпечним злочинам в Україні», який було організовано Інститутом підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за підтримки Організації з безпеки і співробітництва в Європі.
Захід було присвячено обміну досвідом протидії особливо небезпечним злочинам, що вчиняються в умовах війни. Відкрив круглий стіл Спеціальний представник Головування – Координатор проєктів в Україні Марцел Пешко. Участь у заході взяли народні депутати України, представники правоохоронних органів, Служби безпеки України, Національної поліції України, Державного бюро розслідувань, Агентства з розшуку та менеджменту активів, органів прокуратури, суду, РНБО України, провідних вишів юридичного профілю, зокрема, Служби безпеки України, громадських організацій та адвокатури.
Національний університет цивільного захисту України представили Начальник кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України Євген Слепужніков та заступниця начальника цієї ж кафедри Марина Чиркіна-Харламова.
Під час круглого столу було обговорено: основні проблемні питання протидії особливо небезпечним злочинам в контексті міжнародного гуманітарного права, перспективи, можливості та умови створення ефективного механізму відшкодування збитків, завданих державі, проаналізовано еволюцію поглядів на кримінально-правову оцінку дій, пов’язаних з вчиненням особливо небезпечних злочинів, подолання соціальних наслідків гендерно обумовленого насильства, пов’язаного з війною, підвищення ефективності розслідування кримінальних проваджень за фактами вчинення особливо небезпечних злочинів та розглянуто перспективні напрями удосконалення протидії окремим видам злочинів із специфічним предметом.
Начальник кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Євген Слепужніков у своїй доповіді та презентації представив широкому загалу особливості підготовки висококваліфікованих фахівців за освітньо-професійною програмою «Радіаційний та хімічний захист» Національного університету цивільного захисту України, що є унікальною та надзвичайно затребуваною в реаліях сьогодення. Заступниця начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології Марина Чиркіна-Харламова виступила з доповіддю та презентацією «Аналіз загроз на радіаційно-ядерних об’єктах з метою забезпечення безпекового середовища під час воєнного стану в Україні», в якій акцентувала увагу на потенційних загрозах на радіаційно-ядерних об’єктах України, що потребують підвищеної уваги під час загострення військової обстановки в Україні загалом та на Запорізькій АЕС зокрема, а також акцентувала увагу на важливості попередження та профілактики загроз радіаційного характеру з огляду на військовий стан.
Отриманий досвід, здобутий на Міжнародному круглому столі, буде впроваджено в освітній процес під час підготовки здобувачів за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Радіаційний та хімічний захист».
Національний університет цивільного захисту України