Проректор з персоналу та начальниця кафедри НУЦЗ України взяли участь у робочій нараді щодо інтегрування ґендерного компоненту в роботу органів сектора безпеки та оборони

18 лютого у залі засідань урядових комітетів Будинку Уряду відбулася робоча нарада щодо інтегрування ґендерного компоненту в роботу органів сектора безпеки та оборони. Очолив зібрання Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба.

На засіданні були присутніми заступники міністерств та відомств різних галузей, урядовий уповноважений з питань гендерної політики, представники Апарату Ради Національної безпеки і оборони України, НАТО в Україні, ООН Жінки в Україні та урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, ректори та проректори закладів вищої освіти сектора безпеки та оборони. Активними учасниками наради стали представники Національного університету цивільного захисту України — проректор з персоналу Андрій Титаренко та начальниця кафедри психології діяльності в особливих умовах Ліна Перелигіна.

У вступному слові Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба окреслив пріоритети державної ґендерної політики та інтеграції ґендерного компоненту в діяльність органів та навчальних закладів сектора безпеки та оборони.

Учасники зібрання обговорили шляхи інтегрування ґендерного компоненту в систему навчання та підвищення кваліфікації військовослужбовців, працівників, яким присвоєно спеціальні звання, та державних службовців, які входять до складу сектора безпеки та оборони, а також створення Центру ґендерних компетенцій в секторі безпеки та оборони як інструменту забезпечення ґендерної компетентності відповідно до національної політики у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також стандартів НАТО.

Про здобутки та врахування ґендерного аспекту у життєдіяльності Національного університету цивільного захисту України доповів проректор з персоналу Андрій Титаренко. “НУЦЗ України бере активну участь у спільному проекті Кабінету Міністрів України, Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» та НАТО «Уніфікація гендерної освіти у навчальних закладах сектору безпеки і оборони України». Ми активно здійснюємо заходи, що сприяють ґендерній рівності прав та можливостей жінок і чоловіків, розпочали роботу зі створення «Ґендерного паспорта НУЦЗУ» та працюємо над питаннями щодо розробки і затвердження складової ґендерної компетентності відповідно до професійної специфіки різних підрозділів ДСНС України та впровадження ґендерної політики до програм підвищення кваліфікації для фахівців усіх посад та рівнів системи ДСНС України», - зазначив полковник Андрій Титаренко.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ