Реагування на надзвичайні ситуації в умовах війни: в Україні завершилися масштабні тактико-спеціальні відпрацювання системи цивільного захисту
Під керівництвом Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка з 16 вересня по 10 жовтня всією країною пройшли масштабні тактико-спеціальні відпрацювання Єдиної державної системи цивільного захисту (ЄДСЦЗ), у тому числі за участі підрозділів системи МВС.
Серед них співробітники ДСНС України, Національної поліції, Національної гвардії, а також представники обласних, районних військових адміністрацій, комісії з питань ТЕБ та НС з 18 областей та міста Київ. В середньому – від 2 до 4 тисяч осіб у кожному регіоні.
Керівником відпрацювань було визначено заступника Голови ДСНС України Володимира Демчука.
Під час реагування на умовні ввідні щодо надзвичайних подій на Київщині були присутні й міжнародні партнери — директор офісу Німецького товариства міжнародного співробітництва в Україні (GIZ) Даніель Буше, аташе з правоохоронних питань Посольства Франції в Україні Жан-Марк Шамбон, радник з питань цивільного захисту Посольства Франції в Україні Жан-Ів Сіфуант, перший секретар Посольства Японії в Україні Нозому Ямашіта, голова представництва Шведського агентства цивільного захисту та готовності в Києві Марчін Патер, керівниця Офісу Генерального директорату Європейської Комісії з питань цивільного захисту та операцій гуманітарної допомоги в Україні Маріанна Франко та координатор швидкого реагування Офісу Генерального директорату Європейської Комісії з питань цивільного захисту та операцій гуманітарної допомоги в Україні Йоханнес Фромхольт.
Як наголошував Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, механізми взаємодії, напрацьовані Україною в умовах повномасштабного вторгнення рф, були центральним елементом цих тренувань. Україна має унікальний досвід реагування на надзвичайні ситуації в умовах війни, і цей досвід активно передається міжнародним партнерам, які високо цінують здобуті знання.
Своєю чергою усі залучені служби відпрацьовували дії відповідно до заздалегідь розроблених планів реагування, включаючи евакуацію населення, забезпечення аварійно-рятувальних робіт, та підключення об'єктів критичної інфраструктури до альтернативних джерел живлення.
«Система цивільного захисту працює з урахуванням реалій. І кожен з вас приймає у цьому безпосередню участь. Ми маємо пам‘ятати, що кожен з нас відповідальний за безпеку наших людей», – наголошував Глава МВС, звертаючись до учасників заходів.
Зокрема, особливостями таких тренувань у Вінницькій, Волинській, Запорізькій, Житомирській та Черкаській областях стало додаткове відпрацювання дій щодо ліквідації наслідків ураження ворожими ракетами хімічно-небезпечних об'єктів та багатоповерхівок, із залученням усіх організацій та установ регіонів.
У Хмельницькій області відпрацьовано дії з ліквідації наслідків ворожих ударів по енергетичних об'єктах та, як наслідок, виникнення радіаційної загрози, із залученням органів управління і сил АЕС, а також команд радіаційно-хімічного захисту ДСНС.
За матеріалами Департамента комунікації МВС України