В НУЦЗУ триває цикл тренінгів з екстремальної психологічної підготовки для рятувальників з охорони ВП “Рівненська АЕС”

28-29 січня науковці науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України на базі Центру впровадження психотренінгових технологій спільно із фахівцями сектора психологічного забезпечення продовжують проведення тренінгу «Екстремальна психологічна підготовка рятувальників до виконання завдань за призначенням в надзвичайних ситуаціях». Учасниками тренінгу стали рятувальники ДПРЗ-2 ГУ ДСНС України у Рівненській області.

У ході заходу було використано комп’ютерну симуляцію ліквідації надзвичайних ситуацій різного походження (за приклад було взято ліквідацію наслідків пожежі на Рівненській АЕС, що сталася цьогоріч у квітні). Також було реалізовано паралельний моніторинг психофізіологічного стану рятувальників та рівня стресу за допомогою смартгодинників – стрестрекерів (Emwatch) та поліграфа.

Учасники тренінгу протягом заходу засвоїли інноваційні експрес-методи адаптації до надзвичайних умов, підвищили свою стресостійкість, відпрацювали психологічну витривалість та навички ефективної психологічної самодопомоги та взаємодопомоги, а також отримали сертифікати.

27 січня науковці науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗ України спільно з доцентом кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Людмилою Гонтаренко провели для гостей університету екскурсію пам'ятними місцями Харківщини.

Приїзд рівненських колег з метою набуття навичок щодо сучасної психологічної підготовки на базі НУЦЗУ відбувся не вперше. Так, минулоріч у листопаді успішно пройшли тренінг та отримали знання у сфері екстремальної та кризової психології рятувальники ГУ ДСНС України у Рівненській області.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото - Ігоря Котова та Світлани Лєбєдєвої