Науковці НУЦЗУ стали фіналістами Х Регіонального конкурсу наукових робіт молодих учених «Гендерна політика очима української молоді»

Починаючи з 2007 року, у Харківській області вже стало традицією проведення регіонального наукового конкурсу, метою якого є активізація науково-дослідної роботи молоді щодо вивчення та розповсюдження кращого досвіду забезпечення рівних можливостей жінок і чоловіків. Це, у свою чергу, має сприяти комплексному впровадженню принципу гендерної рівності в державноуправлінську практику, а також визначенню шляхів спрямування розвитку вітчизняної освіти на системне дотримання гендерно збалансованого підходу з урахуванням світових демократичних засад. Цього року захід проводився з вересня по листопад під патронатом голови Харківської обласної державної адміністрації Ю. О. Світличної.
На конкурс подавались оригінальні наукові роботи з гендерної тематики, що охоплює такі питання: 1) гендерні стратегії: історія та сучасність; 2) гендерна рівність як чинник європейської інтеграції України; 3) гендерні аспекти сталого соціально-економічного розвитку; 4) гендерний компонент у сферах безпеки й оборони, охорони здоров'я, соціального захисту, освіти, культури та ін.; 5) особливості протидії дискримінації за ознакою статі, шляхи подолання негативних традиційних гендерних стереотипів.
Для оцінки наукових робіт, представлених на конкурс, залучались провідні гендерні експерти. На підставі підготовлених ними рецензій були визначені фіналісти конкурсу, серед яких – старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Національного університету цивільного захисту України Яніна Овсяннікова та провідний науковий співробітник наукового відділу з проблем управління у сфері цивільного захисту навчально-науково-виробничого центру університету, кандидат наук з державного управління Аліна Помаза-Пономаренко. Наукові роботи “Особливості надання невідкладної психологічної допомоги дітям в осередку надзвичайної ситуації” Яніни Овсяннікової та «Гендерна складова стабільного соціально-економічного розвитку регіонів, безпеки та модернізації» Аліни Помаза-Пономаренко викликали особливу увагу й інтерес в експертів. 30 листопада 2016 року співробітниці університету були запрошені до публічного захисту отриманих результатів у Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова. Науковим консультантом Яніни Овсяннікової є доктор психологічних наук, професор, провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Наталія Оніщенко, а науковим консультантом Аліни Помаза-Пономаренко - начальник навчально-науково-виробничого центру НУЦЗ України, доктор наук з державного управління, професор Світлана Домбровська.
За результатами цього науково-комунікативного заходу всі конкурсанти отримали сертифікати, які підтверджують їхню участь у фіналі ювілейного конкурсу серед молодих вчених «Гендерна політика очима української молоді». А наукова робота Яніни Овсяннікової була подана для заохочення дипломом ІІ ступеня Харківської обласної держадміністрації. У перспективі планується видання збірки матеріалів конкурсних робіт і їх направлення до Міністерства освіти і науки України.